Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadionowi chuligani zatrzymani kilka miesięcy po meczu

0
Podziel się:

Przez najbliższe cztery lata trzej stadionowi chuligani ze Śląska nie będą
mogli wchodzić na mecze i inne imprezy masowe, mają też zapłacić 4-tysięczne grzywny. Pseudokibice
zostali zatrzymani w kilka miesięcy po zamieszkach, do których doszło na meczach Górnika Zabrze.

bESJqshx

Przez najbliższe cztery lata trzej stadionowi chuligani ze Śląska nie będą mogli wchodzić na mecze i inne imprezy masowe, mają też zapłacić 4-tysięczne grzywny. Pseudokibice zostali zatrzymani w kilka miesięcy po zamieszkach, do których doszło na meczach Górnika Zabrze.

"Ustalenie i zatrzymanie podejrzanych było możliwe na podstawie żmudnych analiz materiału filmowego. Mimo upływu czasu, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej nie przerywają rozliczania stadionowych zadymiarzy" - powiedział PAP Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Do awantur na zabrzańskim stadionie doszło w maju i sierpniu tego roku podczas meczów ligowych Górnika Zabrze z Polonią Warszawa i GKS-em Katowice. Dotychczas zatrzymano w sumie 52 podejrzanych o udział w bijatyce.

bESJqshz

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lędzin i jeden mieszkaniec Piekar Śląskich w wieku od 18 do 32 lat. Cała trójka przyznała się do winy i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze, zgadzając się na grzywny i 4 lata tzw. zakazu stadionowego. (PAP)

mab/ je/

bESJqsia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)