Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 20:15

Stan konta WOŚP o godz. 20 - 11,6 mln zł

O godz. 20 w całym kraju wystrzeliły "Światełka do nieba" - pokazy fajerwerków, które od kilku lat są stałym elementem imprez organizowanych w ramach Finału WOŚP. Do tej pory fundacja zebrała 11,6 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

O godz. 20 w całym kraju wystrzeliły "Światełka do nieba" - pokazy fajerwerków, które od kilku lat są stałym elementem imprez organizowanych w ramach Finału WOŚP. Do tej pory fundacja zebrała 11,6 mln zł.

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki od godz. 13.30 trwa główny koncert 22. Finału WOŚP. Impreza potrwa do godz. 22.

Jeszcze przed północą odbędzie się Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców - jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Licytowane będą Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne. Finał licytacji to punkt kulminacyjny całodniowej akcji, ponieważ uzyskiwane ze sprzedaży kwoty są bardzo wysokie. Do transmitowanego w telewizji finału aukcji zaproszonych zostanie pierwszych pięciu licytujących tak w przypadku serduszek, jak i złotych kart.

Fundację można wspierać również przez internet: m.in. przelewami, sms-ami, przy pomocy karty kredytowej lub debetowej, przez serwisy społecznościowe. Wszystkie sposoby opisane są na stronie www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

W finałową zbiórkę można się również włączyć przez jedną z ponad 10 tys. aukcji internetowych (można je znaleźć na stronie www.aukcje.wosp.org.pl). Większość z nich będzie trwała jeszcze przez kilka lub kilkanaście dni po Finale.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Na ratunek" - 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

Zebrane podczas 22. Finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi będzie zbierać pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ. (PAP)

akw/ gdyj/ stav/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz