Notowania

mandela
28.06.2013 18:39

Stan zdrowia Nelsona Mandeli. Była żona mówi o dużej poprawie

Widać "ogromną poprawę" stanu zdrowia Nelsona Mandeli w porównaniu z jego kondycją sprzed kilku dni - powiedziała jego była żona Winnie Madikizela-Mandela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Widać _ ogromną poprawę _ stanu zdrowia Nelsona Mandeli w porównaniu z jego kondycją sprzed kilku dni - powiedziała jego była żona Winnie Madikizela-Mandela.

_ - Nie jestem lekarzem, ale mogę powiedzieć, że w porównaniu z tym, jak (Mandela) miał się kilka dni temu, jest ogromna poprawa _ - podkreśliła, wypowiadając się przed domem w Soweto w Johannesburgu, gdzie kiedyś mieszkał Mandela.

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy Johannesburga zgromadzili się przed dawnym domem Mandeli na czuwaniu i modlitwie. Również przed szpitalem w Tshwane (dawniej Pretoria), gdzie leczony jest Mandela, który cierpi na infekcję płuc, zgromadzili się ludzie, by wyrazić poparcie dla 94-letniego przywódcy walki z apartheidem, byłego prezydenta RPA, laureata pokojowego Nobla.

W piątek chorego odwiedzili w szpitalu kolejni członkowie rodziny, a także minister obrony Nosiviwe Mapisa-Nqakula i minister zdrowia Aaron Motsoaledi.

Czytaj więcej w Money.pl
Mandela znowu w szpitalu. Stan poważny 94-letni Mandela od kilku dni czuł się źle. Gdy trafił do szpitala w Pretorii, stwierdzono u niego infekcję płuc.
Stan zdrowia Mandeli poprawia się Kancelaria prezydenta Jacoba Zumy podała, że 94-letniemu Mandeli usunięto płyn z jamy opłucnej, który utrudniał oddychanie. Były prezydent RPA dobrze reaguje na leczenie - zapewniono.
Tagi: mandela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz