Notowania

rząd
04.11.2008 11:29

Stanowisko prezydenta na piątkowy szczyt UE

Na piątkowym szczycie UE każdy z krajów członkowskich ma reprezentować jedna osoba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu rząd - jak poinformowało MSZ - ma przyjąć stanowisko na nieformalny nadzwyczajny szczyt UE w Brukseli, które przekaże prezydentowi.

Prezydent Lech Kaczyński w piątek będzie reprezentował Polskę na spotkaniu przywódców państw i rządów UE. Według informacji PAP, prezydentowi nie będą towarzyszyli ministrowie rządu Donalda Tuska. Spotkanie w Brukseli ma formułę roboczego lunchu, każdy z krajów członkowskich ma tam reprezentować jedna osoba.

MSZ poinformowało w poniedziałek, że w stanowisku polskiego rządu na unijny szczyt będzie _ mapa drogowa _ dojścia Polski do strefy euro oraz apel o jak najszybszą ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. W Polsce do ratyfikacji Traktatu brakuje już tylko podpisu Lecha Kaczyńskiego.

Jeszcze w październiku prezydent Lech Kaczyński pytany, czy podpisze Traktat odpowiedział, że zrobi to _ jak przyjdzie na to czas _. Wyjaśnił, że stanie się to, gdy Traktatowi _ tak _ powiedzą Irlandczycy.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki mówił w poniedziałek, że jeśli w stanowisku rządu RP znajdą się elementy, o których mówi MSZ, znaczyłoby to, że _ nie wiadomo czemu poświęcony jest ten szczyt _. Ocenił, że oba elementy spodziewanego stanowiska _ są nie na temat _ brukselskiego szczytu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prezydent na szczycie UE ]( http://news.google.pl/news/url?sa=t&ct=pl_pl/0-0&fp=491082e3fac3e92c&ei=OSkQScjfI4KwQ8TUzfQL&url=http%3A//news.money.pl/artykul/prezydent%3Bjedzie%3Bna%3Bszczyt%3Bue%2C229%2C0%2C382693.html&cid=1246128392&usg=AFQjCNEWNnPNRq7H1goVDso_2_izF0REKQ )
* [ Tusk liczy na prezydenta. "Trzeba dotrzymywać obietnic" ]( http://news.google.pl/news/url?sa=t&ct=pl_pl/2-0&fp=491082e3fac3e92c&ei=gykQSeikFJmWQ_CI8e4L&url=http%3A//news.money.pl/artykul/tusk%3Bliczy%3Bna%3Bprezydenta%3Btrzeba%3Bdotrzymywac%3Bobietnic%2C196%2C0%2C379076.html&cid=1243803210&usg=AFQjCNEU7lv2bFxhXr733vw7OOyYzZtPPg )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Kownacki zapewnił jednak, że _ prezydent będzie przedstawiał stanowisko naszego kraju wypracowane przez rząd, na forum UE nie będzie polemizował z rządem _. Zaznaczył, że prezydent chce się w czwartek spotkać z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i doprecyzować polskie stanowisko na szczyt w Brukseli.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjmie też wniosek do prezydenta o użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie, Macedonii oraz w Kosowie.

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz