Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stasiak: prezydent udaje się do Katynia samolotem

0
Podziel się

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział w czwartek PAP, że
Lech Kaczyński udaje się na uroczystości katyńskie 10 kwietnia samolotem rządowym. Jak dodał, w
Katyniu planowane jest przemówienie prezydenta.

bEgSKymZ

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział w czwartek PAP, że Lech Kaczyński udaje się na uroczystości katyńskie 10 kwietnia samolotem rządowym. Jak dodał, w Katyniu planowane jest przemówienie prezydenta.

Stasiak powiedział PAP, że prezydent zaprasza do samolotu rządowego przedstawicieli Rodzin Katyńskich i organizacji weteranów, którzy nie będą mogli udać się na uroczystości do Katynia specjalnym pociągiem.

Stasiak zapowiedział, że Kancelaria Prezydenta przygotowuje właśnie listę osób, które udadzą się do Katynia z Lechem Kaczyńskim. Lista - jak zapewnił - będzie gotowa w tym tygodniu albo najpóźniej w przyszłym.

bEgSKynb

Pod koniec lutego sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik mówił PAP, że na 10 kwietnia przygotowywany jest specjalny pociąg dla 200 przedstawicieli Rodzin Katyńskich, którym mają pojechać na uroczystości katyńskie.

Z kolei szef kancelarii premiera Tomasz Arabski poinformował w czwartek, że premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia. Jak dodał, 10 kwietnia są organizowane uroczystości rocznicowe w Katyniu przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, natomiast trzy dni wcześniej odbędzie się wizyta bilateralna z udziałem polskiego premiera na zaproszenie premiera Rosji Władimira Putina.

Stasiak pytany o tę informację podkreślił, że Kancelaria Prezydenta koncentruje się na głównych uroczystościach rocznicowych w Katyniu zaplanowanych na 10 kwietnia, które strona prezydencka współorganizuje i przygotowuje.

Jak dodał, jeśli premierzy Polski i Rosji spotkają się w Katyniu 7 kwietnia, to tak widocznie wynika z ich kalendarzy i uzgodnień. "My nie szukamy jakiegoś pola zdziwienia, zaskoczenia, to nie jest decyzja (dla nas) zaskakująca" - zaznaczył Stasiak.

bEgSKynh

Arabski powiedział, że Kancelaria Prezydenta przyjęła "bez najmniejszego kłopotu" rozwiązania dotyczące obchodów.(PAP)

eaw/ par/ jbr/

bEgSKynC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)