Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica: Apel do kierowców o przepuszczanie pługosolarek

0
Podziel się:

Warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta zaapelował do kierowców o
przepuszczanie pługów usuwających śnieg ze stołecznych ulic; od rana pracuje ich tu 170. Z kolei
Zarząd Transportu Miejskiego poprosił pasażerów o informacje o nieogrzewanych autobusach.

Warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta zaapelował do kierowców o przepuszczanie pługów usuwających śnieg ze stołecznych ulic; od rana pracuje ich tu 170. Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego poprosił pasażerów o informacje o nieogrzewanych autobusach.

Jak zapewnia ZOM, w poniedziałek po południu miasto "ciężko, bo ciężko", ale jest przejezdne. Rzeczniczka Zarządu Iwona Fryczyńska podkreśliła jednak, że czarnych jezdni kierowcy mogą spodziewać się dopiero cztery godziny po ustaniu opadów śniegu.

"Prognozy nie są optymistyczne. Meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni spadek temperatury do -18 stopni Celsjusza jutro i nawet do -20 w środę. Chlorek sodu i chlorek wapnia używane do posypywania jezdni w takich temperaturach działają zdecydowanie wolniej i mniej efektywnie" - napisała w przesłanym PAP komunikacie.

Jak przypomniała Fryczyńska, ZOM wysyła posypywarki tylko na te ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe drogi odśnieżane są na zlecenie poszczególnych dzielnic, a uliczki osiedlowe powinny być oczyszczane przez administracje.

Jak powiedział PAP rzecznik ZTM Andrzej Skwarek, mimo ciągłego odśnieżania ulic, pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Opóźnienia mogą sięgać nawet kilkudziesięciu minut; 70 linii autobusowych i tramwajowych nie kursuje według rozkładów jazdy. Decyzje o wysłaniu pojazdów w trasę na pętlach podejmują dyżurni ruchu. Ponadto na ulicach Okopowej i Targowej oraz na Młocinach usuwane są awarie trakcji tramwajowej.

ZTM zapowiedział także, że jego pracownicy będą przeprowadzali wyrywkowe kontrole, jak przewoźnicy obsługujący miejską komunikację wywiązują się ze swoich obowiązków dotyczących ogrzewania autobusów. Zarząd zwrócił się do pasażerów o przekazywanie informacji o pojazdach, w których jest bardzo zimno. Można to zrobić pod numerem infolinii - 194-84 lub drogą elektroniczną, na adres ztm@ztm.waw.pl. (PAP)

mca/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)