Notowania

wiadomości
18.09.2012 16:13

Stolica: Coldplay na Narodowym - zmiany w ruchu drogowym

W środę na Stadionie Narodowym zagra brytyjski zespół Coldplay. Tego dnia służby zamkną dojazd do Saskiej Kępy. Zmieni się też organizacja ruchu komunikacji miejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

W środę na Stadionie Narodowym zagra brytyjski zespół Coldplay. Tego dnia służby zamkną dojazd do Saskiej Kępy. Zmieni się też organizacja ruchu komunikacji miejskiej.

Jak poinformował we wtorek stołeczny ratusz, w związku z koncertem, w środę między godziną 15 a 1 w nocy zamknięta zostanie część Saskiej Kępy pomiędzy ulicami: Zwycięzców, Saską, Waszyngtona i Wałem Miedzeszyńskim. Dojazd mieszkańców z przepustkami SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie możliwy od ul. Saskiej. Podobnie jak w czasie poprzednich imprez na Stadionie Narodowym otwarte zostanie przejście dla pieszych przez al. Poniatowskiego przed rondem Waszyngtona.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że w środę od ok. godz. 16 do godz. 2 w nocy w czwartek zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Po zamknięciu ul. Francuskiej (łączącej rondo Waszyngtona z ul. Zwycięzców) na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138 i 146. Aby dowieźć fanów na koncert między godz. 18 a 21 będzie kursowała dodatkowa linia 77. Składy będą poruszać się co pięć minut na trasie pl. Narutowicza - rondo Wiatraczna.

ZTM przewiduje, że po koncercie, od ok. godz. 23 do ok. godz. 1 w nocy, zamknięte będą ulice w pobliżu stadionu. Zarząd przygotował dwa warianty funkcjonowania komunikacji miejskiej - pierwszy zakłada, że wstrzymany całkowicie zostanie ruch kołowy i tramwajowy między rondami Waszyngtona i de Gaulle'a i drugi - zamknięcie dla samochodów i tramwajów także al. Zielenieckiej oraz al. Waszyngtona (między rondem Waszyngtona a ul. Saską).

W pierwszym wariancie ZTM skieruje na objazdy tramwaje linii 7, 8, 9, 22 i 24 (a linia 25 skończy kursować ok. godz. 21 zgodnie z rozkładem jazdy). Zmienią się też trasy autobusów dziennych 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517 i 521 oraz nocnych - N22, N24 i N72.

Jeśli natomiast okaże się, że trzeba zamknąć także al. Zieleniecką i część al. Waszyngtona, na objazdy zostaną skierowane także autobusy 123, 147, 509 oraz nocny N02.

By publiczność mogła wrócić z koncertu, przez około godzinę po jego zakończeniu (czyli od ok. 23.15 do ok. godz. 0.30), ZTM uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe 902 (z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego) i 903 (w kierunku Bródna; początek trasy albo na rondzie Waszyngtona, albo na przystanku al. Zieleniecka). Dodatkowe kursy będą miały autobusy linii 509 (w kierunku Nowodworów lub Gocławia), a także linie nocne: z Centrum - N33 (do Zajezdni Woronicza), N35 (w kierunku Ursus-Niedźwiadek), N38 (na Al. Krakowską) i N81 (na Wilanów); natomiast z Dworca Centralnego częściej będą jeździć autobusy linii N43 na Chomiczówkę.

Warszawski występ grupy Coldplay będzie częścią trasy koncertowej promującej ostatni krążek zespołu, "Mylo Xyloto". Będzie to drugi koncert grupy w Polsce. (PAP)

ral/ bos/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz