Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica: Darmowe przejazdy dla dzieci podczas ferii oraz wakacji

0
Podziel się:

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży
szkolnej będą mogły - w czasie ferii zimowych oraz wakacji -
bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie. W
czwartek uchwałę w tej sprawie przyjęła rada miasta.

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej będą mogły - w czasie ferii zimowych oraz wakacji - bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie. W czwartek uchwałę w tej sprawie przyjęła rada miasta.

Nieodpłatne przejazdy będą dotyczyć grup szkolnych liczących co najmniej 10 osób oraz ich opiekunów w dni powszednie od 11 do 22 lutego oraz od 23 czerwca do 31 sierpnia.

W innej uchwale radni wyrazili zgodę na darmowe wejście do miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Dotyczy ona zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej do 20 osób oraz dwóch opiekunów. Jak podkreślono w ciągu jednego dnia z nieodpłatnego wstępu ZOO będzie mogło skorzystać pięć grup.

"Bezpłatne przejazdy dla grup zorganizowanych pozwolą uczestnikom akcji "Lato w Mieście" i "Zima w Mieście" wziąć udział w większej liczbie różnorodnych zajęć, a tym samym podniosą atrakcyjność proponowanych przez organizatorów form wypoczynku" - podkreślono w uchwale.

Akcje "Lato w mieście" oraz "Zima w mieście", prowadzone od kilku lat w prawie wszystkich polskich miastach skierowane są do młodzieży, która z różnych powodów w czasie ferii oraz wakacji nie może wyjechać z miasta. W zeszłym roku z warszawskiej edycji akcji skorzystało około 100 tys. dzieci.(PAP)

gdy/ wkr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)