Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica: Demonstracja służb mundurowych

0
Podziel się:

Ok. tysiąca funkcjonariuszy służb
mundurowych zebrało się na warszawskim Placu Zamkowym, skąd o
godzinie 10.30 w środę wyruszą w proteście przeciwko niskim płacom
i złym warunkom służby. Zaplanowana na godzinę 9.30 demonstracja
opóźnia się, ponieważ na Plac Zamkowy nadal przybywają
funkcjonariusze z całego kraju.

Ok. tysiąca funkcjonariuszy służb mundurowych zebrało się na warszawskim Placu Zamkowym, skąd o godzinie 10.30 w środę wyruszą w proteście przeciwko niskim płacom i złym warunkom służby. Zaplanowana na godzinę 9.30 demonstracja opóźnia się, ponieważ na Plac Zamkowy nadal przybywają funkcjonariusze z całego kraju.

"Nasza dzisiejsza demonstracja to przede wszystkim protest niezadowolenia przeciwko niskim płacom, w przypadku policjantów - najniższych w Unii Europejskiej. Chcemy też zwrócić uwagę na trudne warunki naszej służby. Przykładowo, około 40 proc. komisariatów w kraju ze względu na swój stan powinno zostać zamknięte" - powiedział PAP przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Antoni Duda.

Jak wyjaśnił, funkcjonariusze służb mundurowych chcą poprzez swoją manifestację poprzeć założenia projektu ustawy o modernizacji m.in. policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR w latach 2007-2009. Równocześnie będą domagać się gwarancji rządu, żeby projekt ten trafił do Sejmu. Zaapelują także do ugrupowań politycznych, aby potraktowały go priorytetowo.

Protestujący wyruszą z Placu Zamkowego i przejdą Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, przez Pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejską i Piękną oraz Al. Ujazdowskimi. Na czas przejścia demonstracji poszczególne ulice będą czasowo zamykane dla ruchu kołowego.(PAP)

pru/ aop/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)