Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stolica: O wandalizmie w autobusie można powiadomić sms-em

0
Podziel się:

Od wtorku pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej za pomocą sms-a
mogą poinformować straż miejską o przestępstwach czy aktach wandalizmu w tramwaju, autobusie czy na
przystanku - poinformował zespół prasowy straży.

Od wtorku pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej za pomocą sms-a mogą poinformować straż miejską o przestępstwach czy aktach wandalizmu w tramwaju, autobusie czy na przystanku - poinformował zespół prasowy straży.

Wysyłając sms-a pasażer powinien podać numer linii, numer boczny pojazdu, kierunek jazdy, miejsce zdarzenia (przystanek, ulica lub charakterystyczny budynek) oraz poinformować o rodzaju zagrożenia i liczbie sprawców.

Przesłanie takiej informacji ułatwi specjalny szablon, który pasażer otrzyma po wysłaniu sms-a o treści POMOC na numer 723 986 112. Szablon należy wypełnić, używając w telefonie funkcji "przekaż" i wysłać na ten sam numer. Opłata za wysłanie sms-a jest uzależniona od taryfy operatora sieci telefonicznej.

Pilotażowy program został uruchomiony w ramach kampanii "Powiadom! Nie Toleruj!", zorganizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego, Komendę Stołeczną Policji i warszawską straż miejską, przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi i spółką AMS. Kampania ma uwrażliwić mieszkańców na przypadki wandalizmu oraz skłonienie ich do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

Straż miejska podkreśla, że sms to bardzo dyskretna forma powiadamiania, która przy powszechności używania telefonów komórkowych nie powinna wzbudzać większego zainteresowania sprawców i nie powinna sprawiać większych kłopotów osobom zgłaszającym interwencję.

Ze statystyk KSP wynika, że w ub.r. w środkach komunikacji miejskiej (tramwajach, autobusach, metrze, pociągach), na przystankach, pętlach oraz dworcach odnotowano łącznie prawie 3700 przestępstw o charakterze kryminalnym. Przeważały kradzieże (ponad 3 tys.), w tym kradzieże kieszonkowe; zdarzały się także bójki i pobicia, rozboje, przypadki posługiwania się podrobionymi dokumentami i niszczenia mienia.(PAP)

mca/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)