Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica po opadach śniegu - ulice przejezdne, ale warunki trudne

0
Podziel się

#
dochodzą wiadomości z obrad rady Warszawy
#

bEiJFqet

# dochodzą wiadomości z obrad rady Warszawy #

28.01. Warszawa (PAP) - Na warszawskich ulicach pracuje w czwartek 170 solarek. Śnieg pada momentami dość intensywnie. Są opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, sięgające nawet kilkudziesięciu minut. Trudniej poruszać się autom osobowym. Rada Warszawy nie zaakceptowała wniosku, by w związku z trudnościami komunikacyjnymi zawiesić opłaty za parkowanie.

W ciągu nocy ulice były odśnieżane, obecnie są posypywane solą, na niektórych może zalegać błoto pośniegowe - powiedziała PAP rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM) Iwona Fryczyńska.

bEiJFqev

Rzeczniczka ZOM dodała, że śnieg usuwany jest także z przejść dla pieszych, kładek i dojść do metra, za których utrzymanie także odpowiada ZOM. W zależności od pogody prowadzone będą dalsze prace.

W kasie ZOM na tegoroczną akcję odśnieżania ulic zostało około 30 ze 102 mln zł, jakie były do dyspozycji w tym sezonie. Od firm odśnieżających stołeczne ulice ZOM może wymagać "efektu czarnej jezdni cztery godziny po ustaniu opadów".

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow powiedział PAP, że w związku z trudnymi warunkami na drogach opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej mogą sięgać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

O sytuacji na stołecznych ulicach mówiono podczas czwartkowej sesji rady Warszawy. Klub PiS chciał wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały dającej prezydentowi miasta możliwość zawieszenia na maksymalnie dwa tygodnie poboru opłat w części lub całości strefy płatnego parkowania. Jak argumentował przewodniczący klubu Marek Makuch, służby odpowiedzialne za oczyszczanie miejsc parkingowych nie wypełniają swych obowiązków, przez co opłaty za te usługi, które nie spełniają standardów, są wymuszane. Dodał, że dwa tygodnie, o których mowa w projekcie, wystarczyłyby na doprowadzenie miejsc parkingowych do właściwego stanu.

bEiJFqeB

Projekt nie wszedł pod obrady - od głosu wstrzymała się większość radnych PO. Sceptyczny wobec pomysłu jest także Ratusz. Jak powiedział PAP Marcin Ochmański z wydziału prasowego, proponowane rozwiązanie byłoby sprzeczne z polityką transportową miasta, która zakłada ograniczanie wjazdu prywatnych samochodów do centrum, a także z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa, które w razie intensywnych opadów śniegu namawiają mieszkańców, aby przesiedli się do komunikacji miejskiej. Ochmański dodał, że trudne byłoby także doprecyzowanie warunków, w których można by stosować ten przepis.(PAP)

mca/ brw/ pz/ mow/

bEiJFqeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)