Notowania

policjanci
12.03.2009 13:24

Stolica: Policjanci odnaleźli 14 obrazów znanych malarzy

Stołeczni policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 14 obrazów autorstwa Wojciecha Kossaka, Józefa Brandta oraz Józefa Chełmońskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Stołeczni policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 14 obrazów autorstwa Wojciecha Kossaka, Józefa Brandta oraz Józefa Chełmońskiego. *

Ich wartość szacuje się na kwotę od kilkudziesięciu do kilkuset tys. zł - podała w czwartek policja. Przedstawiają sceny batalistyczne i pejzaże.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji natrafili na obrazy w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu oraz w domu w Konstancinie-Jeziornie. Zatrzymano trzy osoby.

"Dziś zostaną przesłuchane. Prowadzący postępowanie ustalą też pochodzenie obrazów i potwierdzą ich autentyczność" - powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP.

Policjanci natrafili na dzieła, przeszukując kolejne mieszkania, w których mogły być ukryte obrazy pochodzące z przestępstwa. "W ten sposób trafili na 38-letniego Roberta R. Mężczyzna ukrywał się w Warszawie przed policjantami z Gdańska, którzy ścigali go za spowodowanie śmiertelnego wypadku" - powiedziała Kędzierzawska.(PAP)

gdy/ itm/ bk/

Tagi: policjanci, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz