Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Sprawa pijanej 31-latki trafi do sądu w trybie przyspieszonym

0
Podziel się

Sprawa 31-latki, która w centrum Warszawy spowodowała kolizję, straciła
panowanie nad samochodem i wjechała na schody przejścia podziemnego, zostanie rozpatrzona przed
sądem w trybie przyspieszonym - dowiedziała się we wtorek PAP w Komendzie Stołecznej Policji.

bErZkkRN

Sprawa 31-latki, która w centrum Warszawy spowodowała kolizję, straciła panowanie nad samochodem i wjechała na schody przejścia podziemnego, zostanie rozpatrzona przed sądem w trybie przyspieszonym - dowiedziała się we wtorek PAP w Komendzie Stołecznej Policji.

Do kolizji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na Rondzie Dmowskiego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta wjechała mercedesem na rondo prawdopodobnie na czerwonym świetle. Chwilę później 31-latka zderzyła się z kierowcą opla astry.

"W wyniku zderzenia staranowała bariery ochronne i zjechała na schody przejścia podziemnego, zatrzymując swój samochód w pozycji pionowej. Kobieta opuściła pojazd wychodząc z niego szyberdachem" - powiedział PAP kom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu.

bErZkkRP

W momencie zatrzymania kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie. "Wytrzeźwiała nad ranem i jest przesłuchiwana. Jej sprawa będzie rozpatrywana w trybie przyśpieszonym przed sądem" - poinformował policjant.

Dodał, że zatrzymana kobieta jest doskonale znana śródmiejskim policjantom. W przeszłości była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Odwołała się od decyzji sądu; nie odebrano jej prawa jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat. (PAP)

gdyj/ bno/

bErZkkSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)