Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
malarstwo
13.10.2010 21:03

Stolica: "Talia" - nowa wystawa malarstwa Pawła Skurskiego

Ekspozycję prac Pawła Skurskiego można oglądać od czwartku w warszawskiej Galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art. Główny temat obrazów malarza młodego pokolenia stanowią kobiety.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ekspozycję prac Pawła Skurskiego można oglądać od czwartku w warszawskiej Galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art. Główny temat obrazów malarza młodego pokolenia stanowią kobiety.

Główny temat obrazów ekspozycji "Talia" stanowią zmysłowe kobiety, ponieważ artysta uznał, że "piękno rzadko bywa tematem sztuki współczesnej". "Tymczasem warto szukać odpowiedzi na pytanie o to, czym jest piękno - mówił podczas środowego wernisażu. - Oczy są zwierciadłem duszy, ta wystawa stanowi komentarz do tych słów".

Jak wyjaśnił Skurski, tytuł ekspozycji odnosi się do imienia najmłodszej z Charyt, bogiń wdzięku i radości w mitologii greckiej. "Talia" w języku greckim oznacza "kwitnąca". "Wdzięk należy uwieczniać, jest godnym tematem dla malarstwa" - powiedział.

Paweł Skurski urodził się w 1978 roku w Warszawie. W 2003 roku otrzymał dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym samym roku w stołecznym Centrum Sztuki Współczesnej odbyła się jedna z pierwszych wystaw artysty, zatytułowana "Zadbane pożądania".

Podczas tegorocznej sesji EXPO w Szanghaju Skurski wystawił swoje prace w polskim pawilonie. Ekspozycja nosiła tytuł "Chwila w klatce".

"To, co pokazałem w Szanghaju, jest przeciwieństwem tej wystawy" - powiedział Skurski. - Ekspozycja +Chwila w klatce+ poruszała temat wojny, cierpienia, strachu i ludzkiej bezsilności.

Wystawę "Talia" będzie można oglądać do 23 października. (PAP)

mce/ abe/ gma/

Tagi: malarstwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz