Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grupa
19.02.2006 14:49

Stolica: Wpadka kolejnych członków grupy "Bajbusa"

19.2.Warszawa (PAP) - Kolejne dwie osoby z grupy "Bajbusa" zostały zatrzymane w niedzielę przez stołecznych policjantów. Grupa jest odpowiedzialna za napady na hurtownie odzieżowe w Warszawie i okolicach. Wcześniej zatrzymano dziewięciu jej członków.

Podziel się
Dodaj komentarz

*19.2.Warszawa (PAP) - Kolejne dwie osoby z grupy "Bajbusa" zostały zatrzymane w niedzielę przez stołecznych policjantów. Grupa jest odpowiedzialna za napady na hurtownie odzieżowe w Warszawie i okolicach. Wcześniej zatrzymano dziewięciu jej członków. *

Jak poinformowała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, od kilku miesięcy trwa rozpracowanie grupy napadającej na hurtownie odzieżowe w Warszawie i powiecie wołomińskim. Sprawcy wiele razy występowali w policyjnych mundurach.

Do pierwszych zatrzymań doszło jeszcze pod koniec stycznia. Wśród zatrzymanych wówczas znalazł się także przywódca grupy, 34- letni Krzysztof M. Podczas przeszukań domów, w których ukrywali się przestępcy, odnaleziono pistolet i magazynek z ostrą amunicją.

Do zatrzymania pozostało jeszcze kilku członków grupy. W niedzielę o godz. 6 rano policja wkroczyła jednocześnie do dwóch mieszkań w Warszawie i Łodzi, gdzie ukrywali się przestępcy. 35- letniego Dariusza M. zatrzymano na warszawskim Targówku. W zatrzymaniu w Łodzi 35-letniego Ryszarda K. stołecznym policjantom pomagali antyterroryści z Łodzi.

Obaj odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Prawdopodobnie w poniedziałek zostaną im postawione zarzuty, a sąd zdecyduje o areszcie. (PAP)

sta/ mw/

Tagi: grupa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz