Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Zarzuty dla mężczyzny, który igłą atakował kobiety w metrze

0
Podziel się

Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia i gróźb
karalnych usłyszał 24-letni mężczyzna, który w metrze zaatakował igłą trzy kobiety - poinformowała
w piątek PAP Komenda Stołeczna Policji.

bEiQsjcR

Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia i gróźb karalnych usłyszał 24-letni mężczyzna, który w metrze zaatakował igłą trzy kobiety - poinformowała w piątek PAP Komenda Stołeczna Policji.

Wojciech Ś. został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Metra Warszawskiego. Napastnik atakował kobiety na stacji Centrum oraz na trasie Wilanowska-Służew. "Trzy pasażerki metra poinformowały policję, że podczas podróży zostały ukłute przez młodego mężczyznę. Podejrzewały, że mogło to być ukłucie igłą" - powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP.

Według policji mężczyzna mógł je narazić na niebezpieczeństwo zakażenia groźnymi chorobami, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

bEiQsjcT

Jak powiedziała Kędzierzawska, dzięki działaniom policjantów oraz analizie zapisów z kamer monitoringu zebrano informacje, które pozwoliły ustalić dane sprawcy oraz jego rysopis. 24-letni Wojciech Ś. został zatrzymany, gdy znowu pojawił się w metrze na stacji Służew.

Zatrzymany mężczyzna zostanie skierowany na badania lekarskie w zakresie chorób zakaźnych. "Policjanci znaleźli przy nim opakowanie po igle. Apelujemy do osób, które mogły paść ofiarą napastnika, aby zgłaszały się i informowały policję o podobnych przypadkach" - powiedziała Kędzierzawska.(PAP)

gdy/ itm/ gma/

bEiQsjdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)