Notowania

wiadomości
21.04.2012 12:21

Stolica: Zbierają się demonstranci w sprawie Telewizji Trwam

Kilka tysięcy osób, wiele z narodowymi flagami, zebrało się w sobotę w południe na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, skąd po mszy wyruszy demonstracja w proteście przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilka tysięcy osób, wiele z narodowymi flagami, zebrało się w sobotę w południe na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, skąd po mszy wyruszy demonstracja w proteście przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.

Oprócz flag narodowych wielu zgromadzonych osób trzyma flagi z symbolami PiS i "Solidarności", są też transparenty Radia Maryja. Uczestnicy skandują hasło: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam", śpiewają pieśni religijne. Manifestantom towarzyszy zespół muzyczny. Kolejni uczestnicy demonstracji wciąż schodzą się na Plac Trzech Krzyży, gdzie o godz. 13 ma rozpocząć się msza święta.

Udział w II Ogólnopolskim Marszu w Obronie Wolnych Mediów, jak nazywa się sobotnia manifestacja, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Marsz wyruszy po mszy w kościele św. Aleksandra. Pod kancelarią premiera zapowiedziano przemówienie Kaczyńskiego. Później demonstranci zamierzają przejść pod Belweder, gdzie według planu ma zabrać głos przywódca Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Wśród organizatorów manifestacji są politycy PiS i Solidarnej Polski, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby "Gazety Polskiej" i społeczny komitet w obronie TV Trwam.

W kwietniu ub. r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Odwołanie fundacji rada odrzuciła.

KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej.

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam wysyłają protesty do KRRiTV, których wzór można znaleźć m.in. na stronie internetowej rozgłośni. Według Radia Maryja złożono ponad 2 mln takich protestów.(PAP)

brw/ mja/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz