Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Zbiórka karmy dla zwierząt uratowanych z powodzi

0
Podziel się

Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego można przynosić karmę dla zwierząt
uratowanych z powodzi. Zbierana jest żywność zarówno dla zwierząt gospodarskich, jak i domowych.
Zwierzęta z terenów zalanych w Warszawie ratują miejscy strażnicy.

bEgMTtFh

Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego można przynosić karmę dla zwierząt uratowanych z powodzi. Zbierana jest żywność zarówno dla zwierząt gospodarskich, jak i domowych. Zwierzęta z terenów zalanych w Warszawie ratują miejscy strażnicy.

W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5 zbierana jest karma dla zwierząt gospodarskich: siano, sucha karma oraz saszetki i puszki dla psów i kotów. Przynosić można każdą trwałą żywność. Karma szybko psująca się, np. mięso i przetwory, nie będzie przyjmowana.

Największe zapotrzebowanie jest obecnie na pożywienie dla zwierząt gospodarskich. Jak podaje stołeczne biuro prasowe, w województwie mazowieckim uratowano z powodzi kilka tysięcy zwierząt. Są to przede wszystkim krowy, świnie, konie, psy i koty.

bEgMTtFj

Podtopione i zagrożone powodzią tereny nad Wisłą w Warszawie kontrolują EKO patrole stołecznej Straży Miejskiej, które ratują wycieńczone i zdezorientowane zwierzęta, zarówno dzikie jak i domowe. Sprawdzane są posesje oraz tereny leśne.

Jak poinformował zespół prasowy Straży Miejskiej, najwięcej interwencji jest po stronie praskiej. Tam szukające ucieczki zwierzęta zapuszczają się na tereny miejskie, gdzie bywają atakowane przez psy. Najbardziej dotknięte powodzią zostały lisy, sarny i dziki.

"Często oszołomione zwierzęta, szukając ucieczki przed napływającą wodą, znajdowały schronienie na drzewach i wysepkach (...) Liski, wypłoszone ze swoich nor, małe dziki i sarenki są odławiane przez strażników i przewożone do Ośrodka Rehabilitacji Małych Zwierząt" - poinformowali strażnicy.

W ciągu ostatnich dwóch dni EKO patrol podjął ponad 200 interwencji na zalewowych terenach. (PAP)

bEgMTtFp

dom/ mca/ bno/ mhr/

bEgMTtFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)