Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stolica: ZTM: wspólny bilet zostaje w większości gmin

0
Podziel się:

W większości gmin aglomeracji warszawskiej objętych dotąd Wspólnym Biletem
ZTM-KM-WKD będzie można z niego korzystać także po 1 kwietnia - poinformował w piątek Zarząd
Transportu Miejskiego.

W większości gmin aglomeracji warszawskiej objętych dotąd Wspólnym Biletem ZTM-KM-WKD będzie można z niego korzystać także po 1 kwietnia - poinformował w piątek Zarząd Transportu Miejskiego.

Wspólny bilet nie będzie obowiązywał w gminie Jabłonna, niepewny jest jego los na terenie powiatu wołomińskiego.

Jak poinformował ZTM, po 1 kwietnia bilety ZTM - na obecnie obowiązujących zasadach, czyli od dobowego "wzwyż" - będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich dojeżdżających do Warszawy z: Sulejówka Miłosny (gm. Sulejówek), Śródborowa (Otwock), Zalesia Górnego (gm. Piaseczno), Pruszkowa, Płochocina (gm. Ożarów Mazowiecki) i Legionowa (przystanki: Legionowo i Legionowo Piaski).

Decyzję w sprawie obowiązywania Wspólnego Biletu do przystanku Legionowo Przystanek władze miasta mają podjąć w poniedziałek.

ZTM dodał, że "w wyniku decyzji władz gminy Jabłonna bilety ZTM nie będą honorowane w pociągach Kolei Miejskiej (KM) na odcinku Chotomów - Legionowo Przystanek lub - po podjęciu takiej decyzji przez władze Legionowa - na odcinku Chotomów - Legionowo".

"Pasażerowie dojeżdżający do tej pory pociągami KM z Chotomowa (gm. Jabłonna), którzy mają wykupione i ważne bilety długookresowe ZTM, będą je mogli zwrócić w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bez potrącania opłaty manipulacyjnej. Taki punkt znajduje się m.in. na Dworcu Gdańskim" - przypomniał ZTM.

W dalszym ciągu ważą się losy Wspólnego Biletu na terenie powiatu wołomińskiego, a ze wstępnych deklaracji władz gminy Michałowice wynika, że Wspólny Bilet zostanie także utrzymany w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście - Opacz.

Możliwość korzystania ze wspólnego biletu ZTM i KM to dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości, którzy dojeżdżają do pracy w stolicy to mniejsze koszty i dużo krótszy czas przejazdu. W kosztach "wspólnego biletu" partycypują gminy znajdujące się na trasie przejazdu pociągów. (PAP)

js/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)