Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stosunki izraelsko-palestyńskie. Palestyńczycy ze Strefy Gazy mówią, że chcą warunkowego rozejmu

0
Podziel się

Główne ugrupowania palestyńskie w Strefie Gazy, w tym Hamas i Islamski Dżihad, oświadczyły, że są gotowe do zawarcia rozejmu z Izraelem pod warunkiem, że, jak to ujęto, zaprzestanie on agresji wobec ich terytorium.

Stosunki izraelsko-palestyńskie. Palestyńczycy ze Strefy Gazy mówią, że chcą warunkowego rozejmu
bDJEIFDp

Główne ugrupowania palestyńskie w Strefie Gazy, w tym Hamas i Islamski Dżihad, oświadczyły, że są gotowe do zawarcia rozejmu z Izraelem pod warunkiem, że, jak to ujęto, _ zaprzestanie on agresji _ wobec ich terytorium.

_ - Palestyńskie ruchy islamskie i nacjonalistyczne potwierdzają, że reakcja ruchu oporu zależy od trwania syjonistycznej agresji wobec naszego ludu _ - głosi komunikat odczytany na konferencji prasowej przez rzecznika Hamasu Abu Zuhriego.

W tym wspólnym komunikacie ugrupowania palestyńskie ze Strefy Gazy zaznaczyły też, że mają prawo do stawiania okupantowi oporu. Zaapelowały do społeczności międzynarodowej i do obrońców praw człowieka o natychmiastową reakcję na, jak to nazwano, _ syjonistyczną agresję _.

bDJEIFDr

Agencje przypominają, że od soboty na linii Izrael-Strefa Gazy trwają wrogie działania, które rozpoczął atak Palestyńczyków na izraelski patrolowy pojazd wojskowy w pobliżu przejścia granicznego w Karni. Rakieta zraniła czterech żołnierzy. Izrael odpowiedział ostrzałem artyleryjskim, co z kolei doprowadziło do wystrzelenia ze Strefy Gazy na południowy Izrael około 25 pocisków rakietowych. Od soboty, jak pisze AFP powołując się na palestyńskie źródła medyczne, zginęło 6 Palestyńczyków, a 35 innych i ośmiu Izraelczyków zostało rannych.

Jak i wielokrotnie wcześniej, tak i tym razem rolę mediatora pełni Egipt. Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz egipskich powiedział, że trwają wysiłki w celu zawarcia rozejmu. W rejonie granicy między Izraelem a kontrolowaną przez radykalny Hamas Strefą Gazy obserwuje się ostatnio wzrost napięcia. Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykują kolejny wniosek o przyjęcie do ONZ Prezydent Mahmud Abbas potwierdził, że planuje w listopadzie wystąpić do ONZ o status państwa nieczłonkowskiego dla Autonomii Palestyńskiej.
Trwają ataki. Pięciu zabitych po ostrzale... Tuż przed północą izraelskie samoloty zbombardowały cele w północnej części miasta Gaza.
Wracali z pogrzebu, zginęli w zamachu Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.
bDJEIFDS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)