Notowania

wiadomości
12.12.2011 19:57

Stowarzyszenie Romana Gutka będzie wspierało wydawanie miesięcznika "Kino"

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, którego prezesem jest Roman Gutek, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, podpisało umowę o współpracy z Fundacją Kino, wydawcą znanego pisma filmowego "Kino".

Podziel się
Dodaj komentarz

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, którego prezesem jest Roman Gutek, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, podpisało umowę o współpracy z Fundacją Kino, wydawcą znanego pisma filmowego "Kino".

Cel umowy to "zagwarantowanie ciągłości wydawania miesięcznika, który od kilku lat walczy o przetrwanie na rynku wydawniczym" - wyjaśnił w komunikacie przesłanym PAP w poniedziałek Marcin Pieńkowski, menedżer w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, które ma siedzibę w Warszawie.

"Wsparcie stowarzyszenia ma zapewnić stabilność finansową i rozwój najważniejszego czasopisma filmowego w kraju" - wyjaśnił Pieńkowski. Jak zaznaczył, ważnym elementem współpracy będzie pomoc udzielona przez stowarzyszenie wydawcy pisma "w pozyskiwaniu sponsorów i reklamodawców oraz podzielenie się doświadczeniem w zakresie działalności kulturalnej". Fundacja Kino pozostaje wydawcą miesięcznika.

Miesięcznik "Kino", poświęcony twórczości i edukacji filmowej, jest wydawany od 1966 roku. Od 1994 r. redaktorem naczelnym "Kina" jest Andrzej Kołodyński. Na łamach pisma, oprócz Andrzeja Kołodyńskiego, teksty publikują m.in. krytycy filmowi Bożena Janicka, Konrad J. Zarębski, Iwona Cegiełkówna, Tomasz Jopkiewicz, Krzysztof Świrek, Iwona Kurz. Prezesem zarządu Fundacji Kino, która wydaje miesięcznik, jest Jacek Cegiełka.

Roman Gutek pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, a jednocześnie jest prezesem firmy dystrybucyjnej Gutek Film. W tym roku został uhonorowany tytułem "Przedsiębiorcy roku" przez Stowarzyszenie Europa Cinemas, skupiające ponad tysiąc kin studyjnych w ponad 60 krajach. Tytuł ten przyznano Romanowi Gutkowi za "nieustające starania w uruchamianiu nowych projektów filmowych".

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty powstało w 2003 roku w celu krzewienia kultury filmowej w Polsce. Jest dystrybutorem filmowym, organizuje też filmowe festiwale - dwie doroczne imprezy we Wrocławiu: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty i American Film Festival. Ponadto jest organizatorem specjalnego programu edukacji filmowej dla polskich szkół o nazwie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Do innych form działalności stowarzyszenia zalicza się objazdowy cykl filmowy Nowe Horyzonty Tournee oraz przygotowywanie wydawnictw książkowych i DVD.(PAP)

jp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz