Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk na lotnisku w Frankfurcie. Jest decyzja sądu

0
Podziel się:

Strajk pracowników wieży kontrolnej całkowicie zablokowałby funkcjonowanie lotniska.

Strajk na lotnisku w Frankfurcie. Jest decyzja sądu
(PAP/EPA)

Sąd pracy zabronił kontrolerom ruchu lotniczego we Frankfurcie nad Menem planowanego na dziś strajku, który miał być wyrazem poparcia dla strajkujących kontrolerów naziemnego ruchu samolotów.

We Frankfurcie trwa obecnie kolejna tura strajku kontrolerów naziemnego ruchu samolotów, która rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 21 i ma się zakończyć jutro o 5 rano. We wtorek odwołano tam około 200 lotów. Strajk pracowników wieży kontrolnej całkowicie zablokowałby funkcjonowanie lotniska. Kontrolerzy ruchu lotniczego zamierzali przerwać pracę w godzinach 5-11.

Związek Zawodowy Zabezpieczenia Lotów (GdF) domaga się podwyżek płac i krótszego czasu pracy dla około 190 osób zatrudnionych przy kierowaniu naziemnym ruchem samolotów. Operator portu, spółka Fraport twierdzi, że dałoby to w efekcie zwiększenie wynagrodzeń o 50 do 70 proc., czego nie da się zrealizować.

Dzięki doraźnym przesunięciom personelu Fraport zdołał zapewnić utrzymanie około 80 proc. obsługiwanych przez Frankfurt lotów. W normalnych warunkach startuje tam i ląduje około 1300 samolotów dziennie. Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem jest trzeci co do wielkości w Europie pod względem liczby odprawianych pasażerów.

Więcej na temat strajku - czytaj w Money.pl
Na tym lotnisku będą duże utrudnienia Linie Lufthansa ogłosiły, że jutro odwołają około 140 lotów, głównie na krótkich i średnich dystansach.
Lotnisko przerwało strajk, ale to nie koniec W największym niemieckim porcie lotniczym odwołanych zostało ponad 300 z blisko tysiąca lotów.
Uważaj, z tego lotniska nie pozwolą ci odlecieć Spółka Fraport zarządzająca lotniskiem spodziewa się, że wskutek strajku dojdzie do znacznych utrudnień w komunikacji lotniczej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)