Notowania

irlandia
20.01.2010 08:20

Strajk sparaliżuje lotniska w Irlandii?

Protest kontrolerów lotu ma trwać od godz. 15 do godz. 19 czasu polskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ol slambert/CC/Flickr)

*Irlandzcy kontrolerzy ruchu lotniczego zapowiadają na dziś strajk, który może oznaczać co najmniej czterogodzinną przerwę w funkcjonowaniu trzech głównych lotnisk w Irlandii. *

Kontrolerzy domagają się podwyżek płac i zachowania przywilejów emerytalnych.

Strajk kontrolerów ma się odbyć w godzinach 15-19 czasu polskiego. Spodziewane są bardzo poważne zakłócenia w portach lotniczych Dublina, Shannon i Cork.

Irlandzki zarząd lotnictwa cywilnego tłumaczy, że sześcioprocentowa podwyżka płac, którą obiecano kontrolerom, była wynegocjowana w 2007 roku, _ w zupełnie innych warunkach gospodarczych _ i nie może wejść w życie teraz, gdy Irlandia popadła w recesję.

* [ Europa sparaliżowana opadami śniegu ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/europa;sparalizowana;opadami;sniegu,94,0,575070.html )
* [ **Irlandia** przyjęła 13,7 tys. legalnych pracowników z Polski ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/irlandia;przyjela;13;7;tys;legalnych;pracownikow;z;polski,91,0,573787.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: irlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz