Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strauss-kahn
19.05.2011 22:18

Strauss-Kahn ma wpłacić milion dolarów kaucji

Były dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został formalnie oskarżony przed sądem w Nowym Jorku o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został formalnie oskarżony przed sądem w Nowym Jorku o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce i tego samego dnia zwolniony za kaucją do aresztu domowego.

Grozi mu kara 25 lat więzienia. Były szef MFW nie przyznaje się do winy. Sędzia prowadzący sprawę zgodził się zwolnić go do aresztu domowego za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów. Jak powiedzieli jego adwokaci, zamieszka w apartamencie w Nowym Jorku, wynajętym w tym celu przez jego żonę.

Sędzia zastrzegł też, że przebywając w nadzorowanym elektronicznie areszcie domowym podejrzany musi mieć stale przy sobie wynajętego na własny koszt uzbrojonego strażnika i wykupić polisę ubezpieczeniową opiewającą na 5 mln dolarów odszkodowania w razie ucieczki.

Strauss-Kahna doprowadzono do sądu na Manhattanie z więzienia na Rikers Island, gdzie przetrzymywany był w jednoosobowej celi. Na salę sądową przyszła jego żona, dziennikarka Anne Sinclair, i córka studiująca na Uniwersytecie Columbia. Żona twierdzi, że wierzy w jego niewinność.

Prowadzący sprawę prokurator okręgowy John McConnell powiedział, że dowody przeciw Strauss-Kahnowi są całkowicie wystarczające, by sformułować akt oskarżenia.

Wcześniej sąd odrzucił wniosek o zwolnienie za kaucją, orzekając, że istnieje ryzyko ucieczki DSK. Gdyby zbiegł do Francji, byłby poza zasięgiem amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, gdyż Francja nie ma traktatu o ekstradycji z USA

62-letniemu Strauss-Kahnowi zarzuca się, że usiłował zgwałcić 32-letnią pokojówkę w hotelu Sofitel w Nowym Jorku w sobotę. Kobieta, imigrantka z Afryki, zeznała, że rzucił się on na nią, by wymusić seks oralny. Uprzednio zamknął drzwi hotelowego apartamentu. Szef MFW wynajmował go kosztem 3000 dolarów za dobę.

Dziś Strauss-Kahn podał się do dymisji. Formalne porozumienie w sprawie kaucji ma zostać podpisane jutro. Pierwsze przesłuchanie Strauss-Kahna przez sąd wyznaczono na 6 czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t139525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;zgodzila;sie;na;seks;ze;strauss-kahnem,47,0,832047.html) Nie zgodziła się na seks ze Strauss-Kahnem Adwokat pokojówki ujawnia co kobieta zezna przed sądem. _ W jej życiu doszło do katastrofy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokat;celebrytow;wybroni;szefa;mfw,238,0,831982.html) Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW? Benjamin Brafman bronił Puffa Daddy'ego, Jay-Z oraz Michaela Jacksona. _ Jego numer telefonu trzeba mieć, jeśli wpada się w kłopoty _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strauss-kahn;w;sadzie;adwokaci;prosza;o;areszt;domowy,66,0,832834.html) Strauss-Kahn w sądzie. Adwokaci proszą o areszt domowy Obrońcy Strauss-Kahna już po raz drugi wnieśli o zwolnienie go za kaucją wysokości 1 mln dolarów.
Tagi: strauss-kahn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz