Notowania

straż pożarna
05.01.2013 18:44

Straż Pożarna w Polsce. Strażacy dostali sprzęt za 13 mln złotych

45 nowych samochodów ratowniczych i kilkadziesiąt zestawów ratownictwa oraz motopomp otrzymali strażacy z wielkopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

*45 nowych samochodów ratowniczych i kilkadziesiąt zestawów ratownictwa oraz motopomp otrzymali strażacy z wielkopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprzęt trafi do 74 jednostek w całym regionie. *

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do ograniczania skutków negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także przy przeciwdziałaniu i usuwaniu następstw klęsk i katastrof związanych ze zjawiskami przyrodniczymi. Zakup był możliwy dzięki przyjętemu przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego _ Programowi Rozwoju OSP Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2020 _.

_ - Życia ludzkiego nie da się przeliczyć na złotówki, a ten sprzęt na pewno będzie zapewniał bezpieczeństwo mieszkańcom Wielkopolski. Sprzęt w takiej ilości po raz pierwszy trafia do jednostek OSP i wierzymy, że nie po raz ostatni _ - powiedział komendant OSP Zalesie Andrzej Kubiak.

Wartość zakupionego sprzętu to 13 mln 671 tysięcy złotych; ponad 3 mln złotych pochodziło z budżetu województwa wielkopolskiego, postała środki przekazało m.in Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz samorządy gminne.

W Wielkopolsce działa 1856 ochotniczych straży pożarnych w tym 325 włączonych do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego. W jednostkach tych działa ponad 110 tys strażaków ochotników.

Czytaj więcej w Money.pl
Statystyki przebite. Rekordowy Nowy Rok W Sylwestra i Nowy Rok straż pożarna wyjeżdżała do 2542 zdarzeń w tym aż do ponad półtora tysiąca pożarów. Zginęło w nich 7 osób a 61 zostało rannych.
Bilans weekendu: 668 pożarów, są ofiary Jak podają strażacy, najtragiczniejsza była sobota. Tego dnia w pożarach zginęły cztery osoby, w niedzielę - trzy.
Dla nich Wigilia była tragedią. Dlaczego? Od 24 grudnia, przez trzy świąteczne dni, doszło do 651 pożarów, w których zginęło osiem osób, a 32 zostały poszkodowane.
Tagi: straż pożarna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz