Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Suwałki: Kampania przeciwko sprzedaży dopalaczy

0
Podziel się

Kampanię społeczną przeciwko sprzedaży dopalaczy rozpoczął w poniedziałek
Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie). W kampanii mają wziąć udział samorządowcy, nauczyciele,
przedsiębiorcy i lokalne media.

bEhwsjyZ

*Kampanię społeczną przeciwko sprzedaży dopalaczy rozpoczął w poniedziałek Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie). W kampanii mają wziąć udział samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i lokalne media. *

Władze miasta już od kilkudziesięciu dni poruszali na łamach lokalnych mediów problem sprzedaży dopalaczy, czyli substancji o działaniu psychoaktywnym. Sprzedawcy reklamują je jako legalną alternatywę dla narkotyków. W sklepach takich można kupić środki o działaniu stymulującym, relaksującym czy też psychodelicznym i halucynogennym.

Zastępca prezydenta Suwałk Marek Buczyński zwrócił się do przedstawicieli mediów, by nie rozpowszechniali reklam sprzedawców dopalaczy. Podczas specjalnej konferencji prasowej Buczyński zwrócił się do mediów o "walkę z dopalaczami".

bEhwsjzb

"Nie ma zgody na rozpowszechnianie tych substancji, które prowadzą do uzależnień" - dodał Buczyński.

W Suwałkach w ostatnich tygodniach powstały trzy sklepy sprzedające dopalacze; wszystkie w pobliżu szkół. Władze samorządowe zapowiedziały, że zwrócą się do właścicieli obiektów, by nie wynajmowali lokali na taki cel.

Naczelnik wydziału zdrowia Urzędu Miejskiego w Suwałkach Honorata Rudnik powiedziała podczas konferencji, że miasto przygotowuje kampanię edukacyjną wśród młodzieży szkolnej. M.in. mają być prowadzone lekcje dotyczące szkodliwości zażywania dopalaczy oraz ulotki informujące o tym problemie.

Buczyński dodał, że w mieście będą zbierane podpisy pod petycją o wprowadzeniu zakazu handlu dopalaczami. Poinformował, że Związek Miast Polskich przygotowuje apel, który skieruje do parlamentu, wzywający do prawnych rozwiązań dotyczących zakazu rozpowszechniania dopalaczy.

bEhwsjzh

Jak informują władze miasta, w ostatnim miesiącu do suwalskiego szpitala trafiło ok. 10 młodych osób po zażyciu dopalaczy.

Sklepy z dopalaczami istnieją w Europie od kilku lat. W Polsce pojawiły się w 2008 roku. Jak dotąd nie są zdelegalizowane w żadnym z krajów UE.(PAP)

bur/ itm/ jbr/

bEhwsjzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)