Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Suwałki: Samorząd przeznaczy milion złotych na budżet obywatelski

0
Podziel się

Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) przeznaczy w 2014 r. ok. milion zł na
budżet obywatelski. Samorząd planuje kampanię informacyjną dla mieszkańców miasta.

bEpGwwGJ

Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) przeznaczy w 2014 r. ok. milion zł na budżet obywatelski. Samorząd planuje kampanię informacyjną dla mieszkańców miasta.

Jak poinformowała PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miejskiego w Suwałkach Agnieszka Szyszko, niedługo ruszy kampania informacyjna i debaty społeczne dotyczące szczegółów takiego budżetu.

Szyszko powiedziała, że pieniądze będą przeznaczone na miejskie inwestycje. Projekty takich inwestycji będą mogli zgłaszać indywidualnie mieszkańcy oraz stowarzyszenia i wspólnoty. Powstanie rada, która będzie oceniała czy proponowane pomysły są zgodne z prawem, np. zagospodarowaniem przestrzennym.

bEpGwwGL

Po ocenie projektów, mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu.

"Zastanawiamy się, jak ma odbywać się głosowanie i czy nie dać możliwości głosu osobom już od szesnastu lat. To będzie tematem dyskusji" - powiedziała Szyszko. Dodała, że trzeba jeszcze ustalić, jak podzielić pieniądze, np. według obwodów wyborczych lub dużych dzielnic.

Budżet Suwałk w 2014 roku będzie miał ponad 300 mln zł. To będzie pierwszy rok funkcjonowania budżetu obywatelskiego. (PAP)

bur/ jra/

bEpGwwHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)