Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święto Niepodległości. Prezydent pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski złożył rano wieniec pod pomnikiem marszałka w 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości. Prezydent pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
(Patryk Ptak/REPORTER)
bEDBJrsl

Bronisław Komorowski złożył rano wieniec pod pomnikiem marszałka w 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydentowi towarzyszył minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Oficjalne uroczystości związane z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczną się od mszy św. za Ojczyznę w Archikatedrze św. Jana z udziałem prezydenta.

W południe odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych polskich władz. Na obchody Święta Niepodległości do Polski przyjedzie prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

bEDBJrsn

Po zakończeniu uroczystości z placu Piłsudskiego Traktem Królewskim przejdzie marsz _ Razem dla Niepodległej _, który ma uhonorować pamięć zasłużonych dla niepodległości, w tym powstańców styczniowych.

Uczestnicy marszu, który poprowadzi Bronisław Komorowski, przejdą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie. W trakcie przemarszu Traktem Królewskim do Belwederu prezydent złoży kwiaty przed pomnikami osób zasłużonych dla niepodległości: kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wincentego Witosa, Stefana Roweckiego _ Grota _, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego.

Marsz zakończy się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze ok. godz. 14.55 - tam też jest planowane wystąpienie prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDBJrst
bEDBJrsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)