Notowania

prezydent
04.11.2010 21:09

Święto według prezydenta: Niech dzieci zrobią kotyliony

Bronisław Komorowski ma pomysł na uczczenie 11. listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do nauczycieli, by włączyli dzieci w obchody Święta Niepodległości - przez samodzielne wykonanie i przypięcie biało-czerwonych kotylionów. _ - 11. listopada sam wepnę kotylion w klapę marynarki _ - zadeklarował prezydent.

Prezydent, w związku ze zbliżająca się rocznicą odzyskania niepodległości, wystąpił z inicjatywą skierowaną do najmłodszych obywateli. W liście przesłanym do ich opiekunów - nauczycieli Bronisław Komorowski wyraził pragnienie, by również dzieci aktywnie włączyły się w obchody Święta Niepodległości.

_ Chciałbym, aby tak jak w 1918 roku towarzyszyła Polakom nie tylko podniosła atmosfera, lecz przede wszystkim radość i duma z sukcesu, będącego ukoronowaniem 123 lat wysiłków i starań kilku kolejnych pokoleń _ - ta wypowiedź Komorowskiego znalazła się na stronie Kancelarii Prezydenta.

Prezydent proponuje, aby młodzi Polacy w ramach zajęć szkolnych i przedszkolnych wykonali biało-czerwone kotyliony. - _ Wpięte 11 listopada w klapy płaszczy i kurtek - zarówno dzieci, jak i ich rodziców - kotyliony będą doskonałym znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków. Prezydent wierzy, że takie odbiegające od utartych schematów lekcje patriotyzmu staną się pierwszym krokiem do zbudowania (...) tradycji, pełnego radości i dumy obchodzenia narodowych świąt i rocznic _ - czytamy w komunikacie dostępnym na www.prezydent.pl.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz