Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętochowski nowym prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych

0
Podziel się

#
dochodzi wypowiedź Sawickiego
#

bCYLULZx

# dochodzi wypowiedź Sawickiego #

13.02. Warszawa (PAP) - Leszek Świętochowski został nowym prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych - poinformował w poniedziałek resort rolnictwa i rozwoju wsi. Funkcję zacznie pełnić od środy.

Świętochowski zastąpi Sławomira Pietrzaka, dotychczasowego p.o. prezesa ANR. Pietrzak szefował Agencji po odwołaniu na początku grudnia 2011 r. ze stanowiska prezesa Tomasza Nawrockiego.

Pietrzak, który był wiceprezesem Agencji, miał sprawować tę funkcję tylko do rozstrzygnięcia konkursu i powołania przez premiera nowego szefa instytucji.

bCYLULZz

"Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wręczył dziś, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, akt powołania na stanowisko prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Leszkowi Świętochowskiemu" - napisano w komunikacie.

57-letni Świętochowski ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Wydział Ekonomiczno-Rolniczy. Był posłem na Sejm III i IV kadencji, wybranym z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu lubelskiego. Ostatnio - od 2008 r. był dyrektorem oddziału terenowego ANR w Lublinie.

Sawicki powiedział PAP w poniedziałek, że od nowego prezesa oczekuje "zdecydowanego przyspieszenia sprzedaży ziemi" i oferowania mniejszych działek, tak by rolnicy mogli nabywać ziemię na powiększenie swoich gospodarstw rodzinnych.

Dodał, że w procesie sprzedaży państwowych gruntów powinien mieć znacznie większy udział czynnik społeczny - izby rolnicze czy związki zawodowe - który by opiniował określone przetargi. (PAP)

bCYLULZF

awy/ aop/ je/ jbr/

bCYLUMaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)