Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyska PO zatwierdziła kandydatów na radnych do sejmiku

0
Podziel się

Zarząd regionu świętokrzyskiej PO zatwierdził w sobotę listy kandydatów na
radnych do sejmiku wojewódzkiego. Na listach znalazły się nazwiska 60 osób.

bEgflcwR

Zarząd regionu świętokrzyskiej PO zatwierdził w sobotę listy kandydatów na radnych do sejmiku wojewódzkiego. Na listach znalazły się nazwiska 60 osób.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy regionalnych struktur partii, jednocześnie szef sztabu wyborczego Marek Malarz, świętokrzyska PO postawiła na ludzi dobrze znanych lokalnym społecznościom w ich okręgach wyborczych. Kandydatami na radnych do sejmiku są m. in.: samorządowcy, lekarze, naukowcy i przedsiębiorcy.

Liderem listy w okręgu obejmującym powiaty: ostrowiecki, opatowski sandomierski i staszowski, będzie radna z Ostrowca Świętokrzyskiego, Jolanta Fornalska. Listę w okręgu obejmującym powiaty starachowicki, skarżyski i konecki, będzie otwierał szef struktur partii w powiecie skarżyskim, Marcin Ożóg.

bEgflcwT

Kandydat PO na prezydenta Kielc, lekarz Grzegorz Świercz będzie liderem listy w okręgu obejmującym powiat kielecki i miasto Kielce. Na pierwszym miejscu listy w okręgu obejmującym powiaty: buski, pińczowski, kazimierski, jędrzejowski i włoszczowski będzie lekarz ortopeda, Stefan Podesek.

Na listach znaleźli się również: wicemarszałek województwa Zdzisław Wrzałka, świętokrzyski wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk i prezes PKS Kielce Marek Wołoch.

Jak mówił Malarz, świętokrzyska PO zrezygnowała z konwencji inaugurującej kampanię samorządową. "Konwencje nie za bardzo interesują wyborców. Szykujemy inny, oryginalny sposób na rozpoczęcie kampanii, o którym wkrótce powiadomimy opinię publiczną" - dodał Malarz. (PAP)

ban/ abe/

bEgflcxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)