Notowania

wiadomości
08.10.2011 12:50

Świętokrzyskie: Areszt dla podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy metodą "na wnuczka"

Kielecki sąd aresztował 22-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o wyłudzenie prawie 40 tys. zł od mieszkanki Kielc - poinformował w sobotę PAP Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kielecki sąd aresztował 22-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o wyłudzenie prawie 40 tys. zł od mieszkanki Kielc - poinformował w sobotę PAP Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Do oszustwa doszło pod koniec września. "Do 75-letniej kielczanki zadzwoniła kobieta. Przedstawiła się jako jej córka i poinformowała, że pilnie potrzebuje 200 tys. złotych. Po gotówkę miał się zgłosić jej kolega" - mówił Tokarski.

Seniorka wypłaciła ze swojego konta 39 300 zł. Oszczędności przekazała mężczyźnie, który przeszedł pod jej blok. Po dwóch godzinach kobieta zadzwoniła do swojej córki, aby zapytać, czy trafiły do niej pieniądze. Kiedy okazało się, że córka do niej wcześniej nie dzwoniła, ta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Policjanci podejrzewali, że w sprawę mógł być zamieszany mieszkaniec województwa dolnośląskiego, wcześniej notowany za tego rodzaju przestępstwa. Niespełna tydzień po zgłoszeniu sprawy, świętokrzyscy stróże prawa wspólnie z kolegami z województwa dolnośląskiego zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wrocławia.

Mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia pieniędzy. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy analizują inne wyłudzenia metodą "na wnuczka", które w ostatnim czasie miały miejsce w Świętokrzyskiem. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność, aby nie ufali osobom, które do nich dzwonią i oddzwaniali do swoich krewnych, aby zweryfikować informacje. Nie powinni także przekazywać pieniędzy nieznajomym. O swoich podejrzeniach zawsze mogą poinformować policję pod numerami telefonów: 997 lub 112.(PAP)

ban/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz