Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Dziewięć ofert na budowę szerokopasmowego internetu

0
Podziel się:

Dziewięć ofert wpłynęło na przetarg ws. projektu i budowy sieci
szerokopasmowego internetu w woj. świętokrzyskim - poinformował PAP zastępca kierownika projektu
Krzysztof Kowalczyk. Dodał, że rozpoczęto już ich ocenę.

Dziewięć ofert wpłynęło na przetarg ws. projektu i budowy sieci szerokopasmowego internetu w woj. świętokrzyskim - poinformował PAP zastępca kierownika projektu Krzysztof Kowalczyk. Dodał, że rozpoczęto już ich ocenę.

"Po otwarciu ofert okazało się, że (...) dwie z nich dotyczą budowy całej sieci szerokopasmowego internetu w regionie, pozostałe jednej lub dwóch z czterech części sieci, które wyodrębniliśmy, aby prace można było prowadzić równolegle w kilku miejscach województwa" - wyjaśnił PAP Krzysztof Kowalczyk, zastępca kierownika projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie".

Po wywieszeniu przez samorząd województwa w sierpniu br. ogłoszenia o przetargu wpłynęło kilkaset szczegółowych pytań dotyczących kwestii technicznych inwestycji.

"Jesteśmy także na ukończeniu oceny ofert na inżyniera projektu. Obydwie procedury chcemy zamknąć do końca roku, aby inwestycja była ukończona w terminie" - dodał Kowalczyk.

W regionie świętokrzyskim ma powstać do końca 2014 roku blisko 1500 km sieci światłowodowej oraz 148 tzw. węzłów dystrybucyjnych. Dzięki temu 90 proc. mieszkańców województwa świętokrzyskiego uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu. Obecnie około 56 proc. mieszkańców nie ma łączności z internetem.

Budowa sieci szerokopasmowego internetu w województwie świętokrzyskim ma kosztować 202 mln zł, z czego 158 mln zł to unijne dofinansowanie. Inwestycja odbywa się w ramach projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej", obejmującego województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. (PAP)

and/ amac/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)