Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Ewakuacja stada bydła z powodu mrozu

0
Podziel się

37 krów i cieląt, które przy kilkunastostopniowym mrozie były przetrzymywane
na dworze, ewakuowano w niedzielę z prywatnej hodowli w Wisach (Świętokrzyskie) - poinformował PAP
Grzegorz Dudek z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie
ewentualnego znęcania się nad zwierzętami.

bCXwsmEl

37 krów i cieląt, które przy kilkunastostopniowym mrozie były przetrzymywane na dworze, ewakuowano w niedzielę z prywatnej hodowli w Wisach (Świętokrzyskie) - poinformował PAP Grzegorz Dudek z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnego znęcania się nad zwierzętami.

Z posesji wywieziono także siedem świń. "Zwierzęta przebywały na zamarzniętej pryzmie obornika, część była trzymana pod prowizoryczną wiatą. Niektóre miały oszronioną sierść" - dodał policjant.

Jak powiedziała PAP rzecznik wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda, wywozem zwierząt zajęły się służby gminy Radoszyce. Zwierzęta trafiły do dwóch gospodarstw, w których będą miały zapewnione odpowiednie warunku bytowe.

"Wojewódzki służby weterynaryjne w połowie stycznia interweniowały w sprawie stada. Zawiadomienie o zwierzętach przetrzymywanych na wolnym powietrzu trafiły wówczas do władz gminy, na policję i do prokuratury" - mówiła Wojda.

bCXwsmEn

Według Wojdy włodarze gminy nie podjęli wcześniej interwencji w sprawie stada, ponieważ trudno było znaleźć miejsce, gdzie można byłoby przetransportować tak dużą liczbę zwierząt.

Do momentu nadania tej depeszy, PAP nie udało się skontaktować z wójtem gminy Radoszyce.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnego znęcania się nad zwierzętami przez 53-letniego właściciela gospodarstwa, poprzez niezapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków bytowania. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, w związku z innym przestępstwem, którego wcześniej się dopuścił.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku pozbawienia wolności. (PAP)

bCXwsmEt

ban/ je/

bCXwsmEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)