Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: GDDKiA rusza z remontami za 12 mln zł

0
Podziel się

12 mln zł będą kosztowały tegoroczne remonty dróg krajowych na terenie
województwa świętokrzyskiego. Jak poinformowała GDDKiA, prace prowadzone będą na czterech odcinkach
o łącznej długości 15 km.

bEpDOznp

12 mln zł będą kosztowały tegoroczne remonty dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak poinformowała GDDKiA, prace prowadzone będą na czterech odcinkach o łącznej długości 15 km.

Rozpoczynające się właśnie prace mają potrwać dwa miesiące i obejmą cztery odcinki dróg krajowych: DK 74 Sulejów-Kielce od Wyszyny Fałkowskiej do Rudy Malenieckiej (pow. konecki), skrzyżowanie DK 42 Namysłów-Rudnik z DK 74 w Dębie (pow. konecki), DK 78 Zawiercie-Jędrzejów na odcinku od Zdanowic do Prząsławia (pow. jędrzejowski) oraz DK nr 9 (Radom-Barwinek) w obrębie ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Pawelec, skala tegorocznych remontów jest podobna do ubiegłorocznych.

bEpDOznr

Remonty obejmą frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Łącznie wymienione zostaną dwie warstwy nawierzchni. W ubiegłym tygodniu podpisano umowy z wykonawcami prac.

"W czasie frezowania i układania nawierzchni na remontowych odcinkach obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie" - apeluje w komunikacie GDDKiA. (PAP)

mjk/ mki/

bEpDOznS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)