Notowania

wiadomości
08.08.2011 16:14

Świętokrzyskie: PO stawia w kampanii na spotkania z wyborcami

Świętokrzyska Platforma Obywatelska podczas kampanii wyborczej chce skupić się przede wszystkim na bezpośrednich rozmowach z wyborcami, w ramach akcji "door to door" - zapowiedziała w poniedziałek szefowa świętokrzyskiej PO poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Świętokrzyska Platforma Obywatelska podczas kampanii wyborczej chce skupić się przede wszystkim na bezpośrednich rozmowach z wyborcami, w ramach akcji "door to door" - zapowiedziała w poniedziałek szefowa świętokrzyskiej PO poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Okła-Drewnowicz - liderka świętokrzyskiej listy partii w wyborach do Sejmu - podczas konferencji prasowej w Kielcach poinformowała, że w akcji "od drzwi do drzwi", kandydatom na posłów i senatorów będzie pomagało ok. 200 wolontariuszy. Odwiedzą wszystkie powiaty województwa świętokrzyskiego.

Podczas spotkań z kandydatami PO wyborcy otrzymają broszury "Polska w budowie" z informacjami o największych inwestycjach prowadzonych w kraju, w które - jak można przeczytać w broszurze - "na szczeblu parlamentarnym, rządowym i samorządowym, zaangażowani byli członkowie i sympatycy PO". W świętokrzyskim wydaniu informatora znalazły się m.in.: budowa Międzynarodowego Centrum Kultur, modernizacja i rozbudowa infrastruktury Tragów Kielce, budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu.

"Nie chcemy chwalić się tym, co zrobiliśmy, tylko podziękować za to, że samorządowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe zmieniali Polskę, a my - rząd - tworzyliśmy warunki do tego, by można było to czynić" - powiedziała Okła-Drewnowicz.

Zdaniem szefowej regionalnej PO priorytetem świętokrzyskich parlamentarzystów w kolejnej kadencji będzie m.in. dokończenie realizacji inwestycji drogowych, w tym budowy drogi S-7 między Skarżyskiem a granicą z województwem mazowieckim.

Na świętokrzyskiej liście PO do sejmu znalazły się 32 osoby, w tym 12 kobiet. Listę otwiera Okła-Drewnowicz, kolejne miejsca zajmują posłowie: Konstanty Miodowicz, Zbigniew Pacelt i Artur Gierada. Wśród kandydatów są także: świętokrzyski wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk, były prezydent Kielc i były senator Jerzy Suchański, pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego ds. ochrony zwierząt Karina Schwerzler i pracownik naukowy uniwersytetu Jana Kochanowskiego Marzena Marczewska.

Znani są świętokrzyscy kandydaci PO w dwóch okręgach senackich: w okręgu obejmującym Kielce i powiat kielecki wystartuje wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, a w okręgu obejmującym południowe powiaty regionu - wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Andrzej Zoch. Nie zapadła decyzja, kogo PO poprze w okręgu obejmującym północne i wschodnie powiaty województwa.

Spośród obecnie zasiadających w Sejmie posłów, wybranych ze świętokrzyskiej listy PO, nie wystartuje w wyborach Krzysztof Grzegorek, który w styczniu został prawomocnie skazany za korupcję, a już w połowie 2008 roku zawiesił członkostwo w PO i klubie parlamentarnym tej partii.

W 2007 r. wybory w województwie świętokrzyskim wygrało PiS, zdobywając 39,07 proc., przed PO - 27,94 proc., PSL - 14,72 proc. i LiD (Lewica i Demokraci) - 13,81 proc. Mandaty uzyskały: 7 - PiS, 5 - PO i po dwa PSL oraz LiD. (PAP)

ban/ la/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz