Notowania

prokuratura
09.11.2009 16:44

Świętokrzyskie: Prokuratura zbada postępowania w sprawie kazirodztwa

Prokuratura zbada akta postępowań przygotowawczych dotyczących kazirodczego związku ojca z córką w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował w poniedziałek rzecznik prokuratury okręgowej Sławomir Mielniczuk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura zbada akta postępowań przygotowawczych dotyczących kazirodczego związku ojca z córką w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował w poniedziałek rzecznik prokuratury okręgowej Sławomir Mielniczuk.

Szef prokuratury okręgowy w Kielcach podjął taką decyzję w związku z treścią publikacji "Ślepa prokuratura", która ukazała się w sobotę w "Gazecie Wyborczej" - napisał rzecznik na stronie internetowej prokuratury.

Gazeta napisała, że "przez pięć lat prokuratura wielokrotnie była informowana, że na peryferiach Ostrowca Świętokrzyskiego ojciec żyje w kazirodczym związku z córką. Nie zrobiła nic. Dziewczyna urodziła dwie córki."

Według gazety, ojciec molestował córkę już wtedy, gdy miała sześć lat. W latach 90. został skazany za to na cztery lata więzienia. Annę i jej brata umieszczono w domu dziecka, bo matka nie umiała się nimi zająć.

Po wyjściu z więzienia ojciec kontaktował się z córką. Miała 16 lat, kiedy zaszła z nim w ciążę. Według rzecznika sądu w Kielcach Marcina Chałońskiego, w 2004 roku sąd dostał zawiadomienie o tym od dyrektorki Domu Dziecka w Chełmie. Wynikało z niego, że ciąża jest wynikiem związku kazirodczego. Sąd sprawę skierował do prokuratury w Ostrowcu. Odpowiedzi nie było.

Z publikacji "GW" wynika, że - gdy kobieta urodziła drugą córkę - sąd zawiadomił o tym prokuraturę w Ostrowcu, ale ta odmówiła wszczęcia śledztwa.

49-latek został zatrzymany we wtorek. Ostrowiecka prokuratura przedstawiła mu zarzut kazirodztwa. Według prokuratora rejonowego Waldemara Pionki, prokuratura zgromadziła materiał dowodowy uzasadniający podejrzenie, że mężczyzna, co najmniej dwukrotnie, dopuścił się przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowym ze swoją 22-letnią obecnie córką. Dzieci, które na skutek kazirodztwa urodziła kobieta, mają trzy i pięć lat. W czwartek sąd aresztował podejrzanego. (PAP)

agn/ abr/ woj/

Tagi: prokuratura, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz