Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 21:13

Świętokrzyskie: Radni Stąporkowa zdecydują o przedłużeniu umowy MONAR-owi

Radni Stąporkowa (Świętokrzyskie) zdecydują, czy przedłużyć umowę użyczenia budynku w Lutej ośrodkowi MONAR-u. Burmistrz uważa, że dla gminy lepsze będzie zaadaptowanie nieruchomości na mieszkania. Chce też, by MONAR opuścił inny budynek w Stąporkowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Radni Stąporkowa (Świętokrzyskie) zdecydują, czy przedłużyć umowę użyczenia budynku w Lutej ośrodkowi MONAR-u. Burmistrz uważa, że dla gminy lepsze będzie zaadaptowanie nieruchomości na mieszkania. Chce też, by MONAR opuścił inny budynek w Stąporkowie.

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej urzędu gminy burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska napisała, że sprawę NZOZ "MONAR" Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Lutej kieruje do komisji rady gminy. Chce, aby radni zdecydowali, czy ważna do 30 września 2013 roku umowa będzie wydłużona. Jej zdaniem dla gminy korzystniejsze byłoby wygaszenie umowy.

"To nie kwestia niechęci do MONAR-u tylko konieczność wyboru między dobrem mieszkańców ośrodka, a dobrem mieszkańców naszej gminy. Do końca roku muszę znaleźć lokale zastępcze dla 18 rodzin. Kolejne 30 mam na liście rodzin z wyrokami eksmisji. Budynki zajmowane przez MONAR nadają się do zaadaptowania na mieszkania socjalne. Jako burmistrz muszę myśleć przede wszystkim o mieszkańcach gminy, choć może wydawać się to nieludzkie wobec podopiecznych stowarzyszenia" - powiedziała PAP burmistrz.

Dodała, że wciąż szuka rozwiązania problemu; w tym tygodniu będzie rozmawiać o sprawie m.in. z wojewodą świętokrzyskim i pracownikami kieleckiego MONAR-u. Chce, aby równolegle nad rozwiązaniem problemu pracowali radni.

Łukomska zastrzegła, iż zdaje sobie sprawę z tego, że decyzja może wydawać się kontrowersyjna. Tym bardziej, że pół roku temu radni zdecydowali o nieprzedłużeniu umowy najmu drugiej nieruchomości zajmowanej przez MONAR - ośrodka dla osób bezdomnych w Stąporkowie; od pięciu miesięcy MONAR zajmuje ten ośrodek bez umowy.

Informacjami zaskoczony jest sekretarz Stowarzyszenia MONAR Robert Starzyński. "Nigdy nie spotkaliśmy się z taką niechęcią ze strony jakiegokolwiek samorządu gminnego. Obydwu nieruchomości w gminie Stąporków używamy na zasadzie bezpłatnego użyczenia, ale wyremontowaliśmy je własnoręcznie, nie szczędząc też środków finansowych. Mam nadzieję, że radni gminy podejmą słuszną decyzję" - powiedział PAP Starzyński.

Jak dodał, zarząd stowarzyszenia miał nadzieję, że wynegocjuje z gminą Stąporków zakup lub najem ośrodka dla bezdomnych, który teraz stowarzyszenie zajmuje bez umowy.

W województwie świętokrzyskim są trzy ośrodki MONAR: poradnia profilaktyki uzależnień w Kielcach oraz dwa ośrodki na terenie gminy Stąporków.(PAP)

and/ abr/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz