Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Salę edukacyjną otwarto w muzeum narodowym

0
Podziel się:

Salę Edukacyjną pod Skarbczykiem otwarto w środę - z okazji Międzynarodowego
Dnia Dziecka - w pałacu biskupów krakowskich, w którym mieści się Muzeum Narodowe w Kielcach. Sala
będzie miejscem szkoleń, warsztatów i zajęć plastycznych.

Salę Edukacyjną pod Skarbczykiem otwarto w środę - z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka - w pałacu biskupów krakowskich, w którym mieści się Muzeum Narodowe w Kielcach. Sala będzie miejscem szkoleń, warsztatów i zajęć plastycznych.

Dyrektor muzeum Robert Kotowski podkreślił, że placówka prowadzi już działania oświatowe, ale dzięki nowej sali, wyposażonej w tablicę multimedialną, te działania będzie można zintensyfikować. Dodał, że działalność edukacyjna jest jednym z priorytetów placówki. Docelowo muzeum zamierza prowadzić także zajęcia z arteterapii, czyli leczenia przez sztukę.

Kierująca działem edukacji Natalia Łakomska powiedziała, że czasami projekty oświatowe muzeum ewoluują wokół programu nauczania, a często związane są z aktualnymi wystawami, lub - jak w Dniu Dziecka - z kalendarzem. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty malowania na szkle. Wkrótce dzieci będą mogły korzystać z warsztatów "Czar starych aut" poświęconych modelarstwu. Wspólnie z Pocztą Polską i filatelistami muzeum organizuje warsztaty "Alfabet kolekcjonera".

Z okazji Dnia Dziecka muzeum zaprosiło najmłodszych na spotkanie "Magia sztuki, sztuka magii". Dzieci obejrzały występ iluzjonisty, a zwiedzając wystawę czasową "Gra obrazów" dowiedziały się, że sztuka jest magią, która przenosi widza w odległe krainy. Zorganizowano też zabawy z Koziołkiem Matołkiem w ogrodzie włoskim. Wśród gości muzeum byli wychowankowie rodzinnych domów dziecka.

Sala edukacyjna powstała dzięki mecenasom - firmie Lafarge Cement S.A. i firmie MAC Edukacja. Muzeum jest w trakcie pozyskiwania środków na dalsze wyposażenie pomieszczenia. (PAP)

agn/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)