Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: W gminie Obrazów - referendum ws. odwołania wójta

0
Podziel się

W gminie Obrazów (Świętokrzyskie) w niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się
referendum w sprawie odwołania wójta Krzysztofa Tworka. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.

bEpGuMNx

W gminie Obrazów (Świętokrzyskie) w niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania wójta Krzysztofa Tworka. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.

Jak powiedział PAP w niedzielę rano przewodniczący gminnej komisji wyborczej Kazimierz Dyka, wszystkie komisje wyborcze zostały otwarte punktualnie o godz. 7.

Do udziału w referendum uprawnionych jest 5485 osób. W wyborach wójta w 2010 roku wzięło udział 2286 mieszkańców gminy. Aby referendum było ważne, do urn w niedzielę musi pójść 1372 wyborców. Swój głos mieszkańcy gminy będą mogli oddać w pięciu obwodowych komisjach wyborczych.

bEpGuMNz

Mieszkańcy gminy odpowiedzą w referendum na jedno pytanie: " Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Krzysztofa Tworka, Wójta Gminy Obrazów przed upływem kadencji?".

8 lipca b.r. pełnomocnik grupy inicjatywnej referendum przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Kielcach wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum ws. odwołania Krzysztofa Tworka ze stanowiska wójta Obrazowa. 5 sierpnia Komisarz Wyborczy wydał postanowienie ws. referendum i wyznaczył termin jego przeprowadzenia na niedzielę, 22 września.

35-letni Krzysztof Tworek został wybrany na wójta Obrazowa w 2010 roku. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców "Nasz Region". W pierwszej turze wyborów, do których stanęło czterech kandydatów, zdobył 40,99 proc. głosów. W drugiej turze zagłosowało na niego 1320 mieszkańców, czyli 58,43 proc. uprawnionych do głosowania.

Wiejska gmina Obrazów położona jest we wschodniej części województwa świętokrzyskiego w powiecie sandomierskim. Mieszka w niej około 6,5 tys. osób. Ponad 90 proc. jej powierzchni stanowią użytki rolne. (PAP)

bEpGuMNF

mjk/ son/

bEpGuMOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)