Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Zakończyło się referendum w gminie Obrazów

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o zakończeniu referendum
#

bEpFJvGZ

# dochodzi informacja o zakończeniu referendum #

22.09. Obrazów (PAP) - W gminie Obrazów (Świętokrzyskie) o godz. 21. zakończyło się referendum w sprawie odwołania wójta Krzysztofa Tworka. Lokale wyborcze były otwarte od godz. 7.

Jak powiedział PAP w niedzielę wieczorem przewodniczący gminnej komisji wyborczej Kazimierz Dyka, wszystkie komisje zostały zamknięte punktualnie o godz. 21. "Referendum przebiegało bez żadnych zakłóceń, nie odnotowaliśmy także żadnych incydentów" - powiedział.

bEpFJvHb

Na razie nie wiadomo czy w referendum wzięła udział wystarczająca liczba osób. Do udziału w nim uprawnionych było 5485 osób. W wyborach wójta w 2010 roku wzięło udział 2286 mieszkańców gminy. Aby referendum było ważne, do urn w niedzielę musiało pójść 1372 wyborców. Swój głos mieszkańcy gminy mogli oddać w pięciu obwodowych komisjach wyborczych.

Mieszkańcy gminy odpowiedzieli w referendum na jedno pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Krzysztofa Tworka, wójta gminy Obrazów przed upływem kadencji?".

8 lipca pełnomocnik grupy inicjatywnej referendum przekazał komisarzowi wyborczemu w Kielcach wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum ws. odwołania Krzysztofa Tworka ze stanowiska wójta Obrazowa. Inicjatorzy referendum zarzucali wójtowi, że zlikwidował szkołę podstawową w Bilczy, zredukował zatrudnienie w urzędzie gminy; uważali także, że jest niegospodarny.

35-letni Krzysztof Tworek został wybrany na wójta Obrazowa w 2010 roku. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców "Nasz Region". W pierwszej turze wyborów, do których stanęło czterech kandydatów, zdobył 40,99 proc. głosów. W drugiej turze zagłosowało na niego 1320 mieszkańców, czyli 58,43 proc. uprawnionych do głosowania.

bEpFJvHh

Wiejska gmina Obrazów położona jest we wschodniej części województwa świętokrzyskiego w powiecie sandomierskim. Mieszka w niej około 6,5 tys. osób. Ponad 90 proc. jej powierzchni stanowią użytki rolne. (PAP)

mjk/ ura/

bEpFJvHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)