Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Zbigniew Piątek wójtem Piekoszowa - nieoficjalne wyniki

0
Podziel się

Były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym i olimpijczyk Zbigniew
Piątek został wybrany nowym wójtem gm. Piekoszów (Świętokrzyskie) - wynika z nieoficjalnych danych
z obwodowych komisji wyborczych. W wyborach kandydaturę Piątka poparło Prawo i Sprawiedliwość.

bEpPRmYB

Były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym i olimpijczyk Zbigniew Piątek został wybrany nowym wójtem gm. Piekoszów (Świętokrzyskie) - wynika z nieoficjalnych danych z obwodowych komisji wyborczych. W wyborach kandydaturę Piątka poparło Prawo i Sprawiedliwość.

Jak dowiedziała się PAP, z nieoficjalnych danych z obwodowych komisji wyborczych wynika, że w niedzielnej drugiej turze wyborów Piątek otrzymał ok. 700 głosów więcej od swojego kontrkandydata Wiesława Jóźwika, inicjatora sierpniowego referendum, w wyniku którego mieszkańcy gminy Piekoszów odwołali radę gminy oraz wójta.

47-letni Zbigniew Piątek to były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym, olimpijczyk z Barcelony (1992) i Sydney (2000), kilkukrotny mistrz kraju oraz zwycięzca Tour de Pologne z 1987 roku. W latach 2006-2010 był radnym miasta Kielce. W wyborach na wójta Piekoszowa był kandydatem KWW "Piekoszowska Inicjatywa Samorządowa". Jego kandydaturę poparło Prawo i Sprawiedliwość.

bEpPRmYD

Położona w powiecie kieleckim gmina Piekoszów jest zadłużona na ok. 35 mln zł. W ostatnim czasie wprowadzono w niej plan oszczędnościowy, zakładający m.in. zwolnienia w urzędzie gminy i jednostkach podległych, wyłączanie ulicznych lamp po północy oraz zmniejszenie dofinansowania przewozów komunikacji miejskiej.

W połowie października Sąd Okręgowy w Kielcach przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla odwołanego w referendum wójta Piekoszowa. Tadeuszowi D. prokuratura postawiła 13 zarzutów, głównie korupcyjnych. Przebywa on w areszcie od kwietnia br.

W położonej na zachód od Kielc gminie Piekoszów mieszka ok. 15 tys. mieszkańców. (PAP)

mjk/ sto/

bEpPRmZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)