Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Zbiórka sprzętu fotograficznego dla dzieci z Nepalu

0
Podziel się:

W Ciekotach k. Kielc ruszyła w sobotę zbiórka sprzętu fotograficznego dla
dzieci z himalajskiej wioski w Nepalu. Potrzebne są używane aparaty cyfrowe, karty pamięci,
akumulatory oraz ładowarki - powiedziała PAP organizatorka akcji w Świętokrzyskiem Urszula Kahul.

*W Ciekotach k. Kielc ruszyła w sobotę zbiórka sprzętu fotograficznego dla dzieci z himalajskiej wioski w Nepalu. Potrzebne są używane aparaty cyfrowe, karty pamięci, akumulatory oraz ładowarki - powiedziała PAP organizatorka akcji w Świętokrzyskiem Urszula Kahul. *

Rozpoczęcie zbiórki połączono z wernisażem fotografii podróżniczej "Foto-dialog".

Stary, sprawny sprzęt fotograficzny można przynosić od soboty do "Szklanego Domu" w Ciekotach (Świętokrzyskie). "To kolejne miejsce po Berlinie, Londynie i Warszawie, gdzie organizowana jest zbiórka sprzętu" - powiedziała Kahul.

Jak zapewniła Kahul, zebrane w ten sposób urządzenia i akcesoria trafią do dzieci z wioski Syabru Bensi w Nepalu, gdzie w ramach projektu pod nazwą "Historia z Gosaikundy" odbędzie się ośmiodniowy plener zdjęciowy pod okiem profesjonalnych polskich fotografów: Marty Kotlarskiej i Anny Udowickiej.

"Nepalskie dzieci sfotografują jezioro Gosaikunda, położone na wysokości 4380 m n.p.m. Co roku miejsce to odwiedza 25 tysięcy pielgrzymów z całego kraju" - powiedziała Kahul.

Wystawa prac wykonanych przez młodych, nepalskich fotografów zostanie pokazana w wiosce Syabru Bensi oraz w Kathmandu, a następie zawędruje też do Polski.

Zdaniem Kahul, projekt "Historia z Gosaikundy" to "dobry sposób na pobudzenie kreatywności oraz zwiększenie szans edukacyjnych u dzieci z tak odległych i ubogich zakątków świata".

Sprzęt fotograficzny można zostawić w "Szklanym Domu" w Ciekotach k. Kielc do końca maja albo w Warszawie w Pracowni "Duży Pokój" przy ul. Koszykowej do 20 czerwca.

Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" w Ciekotach (powiat kielecki) powstało w 2010 roku w miejscu dworku rodziny Żeromskich. To właśnie tam, wybitny pisarz, Stefan Żeromski spędził dzieciństwo. Instytucja służy prezentacjom sztuki współczesnej oraz realizacjom programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. (PAP)

kps/ mlu/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)