Notowania

wiadomości
27.01.2014 16:57

Świętokrzyskie: Zmiana na stanowisku wiceprzewodniczącego sejmiku

Włodzimierz Stępień złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na stanowisku tym zastąpił go Józef Grabowski (SLD).

Podziel się
Dodaj komentarz

Włodzimierz Stępień złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na stanowisku tym zastąpił go Józef Grabowski (SLD).

Stępień złożył rezygnację uprzedzając tym samym głosowanie wniosku przygotowanego przez radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej ws. odwołania go z funkcji wiceprzewodniczącego. Przez wiele lat był bowiem działaczem SLD jednak w ubiegłym roku zaangażował się w działalność Europy Plus oraz Twojego Ruchu.

"Taka decyzja zawsze była w mojej głowie do podjęcia w momencie, kiedy dostanę czytelny sygnał, że już nie mam poparcia większości radnych. O tym, że już go nie mam, dowiedziałem się z mediów" - powiedział Stępień dziennikarzom.

"Jakość świętokrzyskiej polityki nie jest najlepsza, bo wystarczyło, żeby wszyscy ci, którzy przez wiele miesięcy przekonywali mnie, że mój udział w tzw. prezydium ma sens i że jestem potrzebny, nagle zmienili zdanie i dogadali w zaciszu nowe rozdania. Wystarczyło powiedzieć mi to wprost, rezygnację złożyłbym wcześniej" - oświadczył Stępień

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że wniosek o odwołanie złożyli radni SLD, którzy - jak stwierdził - mają "swoje rachunki z radnym Stępniem". "Chcę oddać szacunek radnemu, który ma bogate doświadczenie samorządowe. Decydując się na aktywność w Twoim Ruchu powinien mieć świadomość konsekwencji tej decyzji" - powiedział Jarubas.

Włodzimierz Stępień to były prezydent Kielc w latach 1998-2002. Później zasiadał w radzie miasta oraz pełnił funkcję dyrektora kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W latach 2005-2007 był posłem piątej kadencji Sejmu. Od 2010 roku jest radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Nowym wiceprzewodniczącym świętokrzyskiego sejmiku został radny SLD Józef Grabowski. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Sejmiku, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny oraz Komisji Budżetu i Finansów. Jak informuje na swoich stronach internetowych Urząd Marszałkowski w Kielcach, jest też dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas poniedziałkowego głosowania Grabowski był jedynym kandydatem na stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku. Zdobył 16 z 27 głosów. (PAP)

mjk/mok/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz