Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syn Muammara Kaddafiego rozmawia z powstańcami. Chce się poddać?

0
Podziel się:

Jeśli Saadi się podda, powstańcy zapewnią mu dobre traktowania, zgodne z prawami człowieka.

Syn Muammara Kaddafiego rozmawia z powstańcami. Chce się poddać?
(PAP/EPA)
bEsmzbGt

*Saadi Kaddafi oświadczył*, że dysponując pełnomocnictwami od swego ojca, skontaktował się z kierownictwem Narodowej Rady Libijskiej w Trypolisie w ramach wysiłków na rzecz przerwania rozlewu w Libii - poinformowała telewizja Al-Arabija.

_ - Rozmawialiśmy o negocjacjach dotyczących przerwania rozlewu krwi _ - powiedział Saadi Kadafi o swej rozmowie telefonicznej z Abdelem Hakimem Belhadżem, dowódcą sił powstańczych w Trypolisie.

_ - Uznajemy, że reprezentują oni legalną stronę, ale my jesteśmy także rządem i legalną stroną negocjacji _ - zaznaczył.

bEsmzbGv

Associated Press zauważyła przy tym, że w przeciwieństwie do głosu jego brata Saifa al-Islama w nagraniu audio w telewizji, autentyczność głosu Saadiego trudno jest potwierdzić.

Belhadż informował wcześniej, że Saadi Kadafi negocjował wcześniej warunki swojego poddania się. Syn dyktatora przyznał, że odbyły się rozmowy na ten temat z Belhadżem i kilkoma innymi przedstawicielami powstańców, ale nie ma porozumienia co do szczegółów. Zapowiedział, że jest gotów poddać się w celu powstrzymania rozlewu krwi.

Belhadż zapowiedział, że jeśli Saadi się podda, powstańcy zapewnią mu _ dobre traktowania, zgodne z prawami człowieka, prawami każdego Libijczyka _.

Jego brat Saif al-Islam, który mniej więcej w tym samym czasie nawoływał zwolenników swojego ojca do walki z powstańcami i NATO, zapytany o słowa brata odpowiedział, że one _ nic nie znaczą _, bo na Saadiego wywierana jest presja.

bEsmzbGB

W czwartek, 1 września, minie 42. rocznica przewrotu, który wyniósł Muammara Kadafiego do władzy.

Więcej o dzieciach Kaddafiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzieci;kaddafiego;ekstrawaganckie;i;dysfunkcyjne,82,0,899922.html) Córka Kaddafiego "afrykańską Claudią Shiffer" Libijski dyktator ma siedmiu biologicznych synów i córkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t155436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syn;kaddafiego;odpowiedzialny;za;masakre;pod;trypolisem,98,0,899170.html) Dyktator znów morduje. 45 zwęglonych ciał Zbiorową egzekucję mieli przeprowadzić żołnierze syna Kaddafiego.
bEsmzbGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)