Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Co najmniej 16 żołnierzy zabitych pod Damaszkiem

0
Podziel się

Co najmniej 16 syryjskich żołnierzy zginęło w sobotę w zamachu z
użyciem samochodu pułapki oraz w walkach z islamistycznymi rebeliantami w pobliżu Damaszku -
poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

bEpPLnwB

Co najmniej 16 syryjskich żołnierzy zginęło w sobotę w zamachu z użyciem samochodu pułapki oraz w walkach z islamistycznymi rebeliantami w pobliżu Damaszku - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Najpierw w mieście Dżaramana doszło do ataku przeprowadzonego przez zamachowca samobójcę z Frontu al-Nusra, dżihadystycznego ugrupowania związanego z Al-Kaidą. Po zamachu między siłami reżimowymi a rebeliantami wywiązały się zacięte walki o strategiczną barykadę. Rebelianci wystrzelili m.in. pociski moździerzowe.

Dżaramana, zamieszkana głównie przez chrześcijan i druzów, jest uważana za bastion zwolenników reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. Szeregi syryjskich rebeliantów zasilają głównie sunnici stanowiący w Syrii większość.

bEpPLnwD

To najbardziej krwawe walki w Dżaramanie, na południowo-wschodnich przedmieściach stolicy, jakie odnotowano dotąd w trwającej wojnie domowej - relacjonowali mieszkańcy i przedstawiciele Obserwatorium.

Wcześniej oficjalna agencja SANA informowała, że w wyniku zamachu przeprowadzonego przez terrorystów - jak określani są rebelianci - są "zabici i ranni". (PAP)

ksaj/ kot/

1483022 14842839

bEpPLnxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)