Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Ewakuowano 1500 osób z przedmieścia Damaszku

0
Podziel się

Czerwony Krzyż syryjski poinformował w niedzielę, że z oblężonego od
miesiąca przez wojsko południowo-zachodniego przedmieścia Damaszku Mudamii al-Szam, nad którym
kontrolę w większości mają rebelianci, ewakuował 1500 cywilów, głównie kobiety i dzieci.

bEqNidud

Czerwony Krzyż syryjski poinformował w niedzielę, że z oblężonego od miesiąca przez wojsko południowo-zachodniego przedmieścia Damaszku Mudamii al-Szam, nad którym kontrolę w większości mają rebelianci, ewakuował 1500 cywilów, głównie kobiety i dzieci.

Organizacja "ewakuowała 1500 cywilów, w większości kobiety i dzieci z Mudamii al-Szam" - powiedział szef tej operacji Chaled Ereksus, precyzując, że "byli oni ogromnie zmęczeni i bardzo wystraszeni".

Według Ereksusa Czerwony Krzyż nie wchodził na teren Mudamii al-Szam, będącej dla rebeliantów bazą do ataku na stolicę Syrii i codziennie ostrzeliwanej przez wojsko.

bEqNiduf

Oficjalna syryjska agencja SANA pokazała nagranie wideo, na którym liczne kobiety i dzieci wsiadają do autokaru, a obok krzątają się wolontariusze Czerwonego Krzyża. Widać też karetkę Czerwonego Krzyża i żołnierza syryjskiej armii.

Syryjska opozycja od miesięcy krytykuje oblężenie Mudamii al-Szam, a rebelianci i organizacje pozarządowe donoszą o licznych zgonach z powodu panującego tam głodu.

Syryjski reżim utrzymuje, że to cywile są tam oblężeni przez rebeliantów.

Agencja SANA podała również, że ewakuację przeprowadzono "w ramach starań (reżimu) o ochronę obywateli przed terrorystami", jak Damaszek nazywa rebeliantów, którzy od dwóch lat walczą o obalenie prezydenta Baszara el-Asada. (PAP)

bEqNidul

klm/ jra/

14793663 14793815

bEqNiduG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)