Notowania

wiadomości
18.01.2013 17:39

Syria: Francuski dziennikarz zginął od kuli snajpera w Aleppo

Francuski dziennikarz, pochodzący z Belgii Yves Debay, zginął od kuli strzelca wyborowego w Aleppo (Halab) na północnym zachodzie Syrii, gdzie przygotowywał reportaż - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Francuski dziennikarz, pochodzący z Belgii Yves Debay, zginął od kuli strzelca wyborowego w Aleppo (Halab) na północnym zachodzie Syrii, gdzie przygotowywał reportaż - poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw CzłowiekaCzłowieka z siedzibą w Londynie.

Reporter został zabity w czwartek nieopodal głównego więzienia na północnych obrzeżach miasta, gdzie toczą się zażarte walki między syryjską armią a rebeliantami.

Debay, który urodził się w 1954 roku w Belgii, przyjął francuskie obywatelstwo. Był korespondentem wojennym, który relacjonował wiele konfliktów na świecie, w tym m.in. wojny w Libanie i na Bałkanach.

Z danych organizacji Reporterzy bez Granic (RSF) wynika, że 17 zawodowych dziennikarzy zagranicznych i syryjskich oraz 44 dziennikarzy mediów obywatelskich zginęło w Syrii, od wybuchu konfliktu w tym kraju w marcu 2011 roku. (PAP)

cyk/ ap/

13023719

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz