Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria oskarża Turcję o eskalację napięć

0
Podziel się

Według Damaszku zestrzelony śmigłowiec patrolował granicę i omyłkowo znalazł się w tureckiej przestrzeni powietrznej.

Syria oskarża Turcję o eskalację napięć
(PAP/EPA)
bEpNWaGd

Według Damaszku śmigłowiec patrolował granicę i omyłkowo znalazł się w tureckiej przestrzeni powietrznej.

- _ Pochopna reakcja strony tureckiej, biorąc pod uwagę fakt, że śmigłowiec zawracał i nie wykonywał zadań bojowych, odsłania prawdziwe intencje _ Ankary, czyli zaostrzenie napięcia - głosi komunikat armii syryjskiej.

W oświadczeniu podkreślono, że maszyna znalazła się w tureckiej przestrzeni powietrznej _ na krótkim odcinku _ i w wyniku pomyłki. Armia poinformowała również, że śmigłowiec patrolował granicę, by monitorować, czy przekraczają ją syryjscy rebelianci.

bEpNWaGf

Turecki wicepremier Bulent Arinc informował, że zestrzelony został śmigłowiec Mi-17, który wleciał na odległość dwóch kilometrów w turecką przestrzeń powietrzną. Maszyna spadła po syryjskiej stronie granicy. Według mediów tureckich dwaj członkowie załogi wyskoczyli ze spadochronami i wylądowali bezpiecznie, ale zostali zabici przez siły opozycji syryjskiej.

Turcja jest jednym z państw opowiadających się za interwencją zbrojną w Syrii, gdzie od 2,5 roku trwa powstanie przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada. W konflikcie Ankara popiera rebeliantów.

Szef MSZ Turcji Ahmet Davutoglu oświadczył, że po zestrzeleniu śmigłowca _ nikt nie ośmieli się ponownie w jakikolwiek sposób naruszyć granic Turcji _. Granica syryjsko-turecka liczy około 900 km.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m77898.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wicepremier;turcji;zestrzelono;syryjski;smiglowiec,51,0,1383219.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zestrzelono syryjski śmigłowiec. Wicepremier... Turecki myśliwiec zestrzelił dzisiaj syryjski śmigłowiec, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji - poinformował turecki wicepremier Bulent Arinc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/m248205.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;ostrzelala;syrie;wojna;wisi;na;wlosku,35,0,1172771.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Turcja odpowiada. Wojna wisi na włosku? Na południu Turcji spadł pocisk moździerzowy wystrzelony z Syrii. W odpowiedzi użyta została artyleria.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/m282500.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;o;syrii;raport;onz;potwierdza;ze;byl;sarin,28,0,1383452.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) ONZ potwierdza. To była zbrodnia wojenna Według ministra Sikorskiego, nie ma wątpliwości, że był to atak ze strony _ elementów reżimowych _.
bEpNWaGG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)