Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: Porozumienie Rosja-USA "zwycięstwem dla Syrii"

0
Podziel się:

Syria z zadowoleniem przyjęła w niedzielę porozumienie o zniszczeniu
syryjskiej broni chemicznej podpisane poprzedniego dnia przez Rosję i USA, uważając, że pozwoliło
ono na "uniknięcie wojny" - powiedział minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar.

bEswCDph

*Syria z zadowoleniem przyjęła w niedzielę porozumienie o zniszczeniu syryjskiej broni chemicznej podpisane poprzedniego dnia przez Rosję i USA, uważając, że pozwoliło ono na "uniknięcie wojny" - powiedział minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar. *

"Witamy z zadowoleniem to porozumienie. Z jednej strony pomoże ono Syryjczykom w wyjściu z kryzysu, a z drugiej pomogło uniknąć wojny przeciwko Syrii, gdyż pozbawiło argumentów, tych, którzy chcieli ją wywołać" - powiedział w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Ria-Nowosti.

"To porozumienie stało się możliwe dzięki zarówno rosyjskiej dyplomacji jak i rosyjskiemu rządowi. To dla Syrii jest zwycięstwo, odniesione dzięki naszym rosyjskim przyjaciołom" - podkreślił Hajdar.

bEswCDpj

Powiedział też, że porozumienie z Genewy "zapewnia międzynarodowe wsparcie tych wszystkich przedstawicieli narodu syryjskiego, którzy w następnym etapie zasiądą do stołu negocjacji i rozwiążą swe wewnętrzne problemy" - dodał.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli w sobotę rano w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku. Władze syryjskie mają tydzień na przedstawienie wykazu swego arsenału broni chemicznej. (PAP)

jo/ jbr/

14581474

bEswCDpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)